پرینت

2247414

رئیس‌کل بیمه مرکزی، به منظور حمایت از خدمات تخصصی ارزیابان خسارات، دستور بررسی مجدد آئین‌نامه ۸۵ و تسهیل شرایط اخذ مجوز ارزیابی را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی ضمن ابراز خرسندی از اشتیاق ارزیابان خسارت برای حضور فعال در صنعت بیمه گفت: پرداخت خسارت مناسب، واقعی و به موقع یکی از مهمترین شیوه‌های تبلیغ خدمات صنعت بیمه است که با حضور و تخصص ارزیابان، برآورد واقعی خسارت امکان‌پذیر خواهد بود.

رئیس‌کل بیمه مرکزی، نقش ارزیابان خسارت در پرداخت به موقع و درست خسارت مهم دانست و افزود: افزایش فعالیت ارزیابان خسارت ممکن است در بعضی موارد با پرداخت بیشتر خسارت رابطه مستقیم داشته باشد و این نه تنها ما را نگران نمی‌کند؛ بلکه موجب می‌شود بتوانیم با پرداخت صحیح خسارت هدف اصلی بیمه که همان ایجاد آرامش و امنیت در بیمه‌گذاران است را عملی کنیم و از سوی دیگر با دید فنی تری به ارائه نرخ و شرایط در هنگام صدور اقدام نماییم.

وی به منظور حمایت از خدمات تخصصی ارزیابان خسارات دستور بررسی مجدد آیین نامه ۸۵ و تسهیل شرایط اخذ مجوز ارزیابی را داد و گفت: در گزینش این افراد، دانش بیمه شرط کافی و تخصص در رشته مرتبط شرط لازم است و باید قوانین به گونه ای اصلاح شود که فضا برای حضور متخصصان رشته های گوناگون در صنعت بیمه فراهم شود تا مردم و شرکت های بیمه بتوانند از نظرات کارشناسی آنها در ارزیابی دقیق ریسک و پرداخت خسارت بهره مند شوند.

همتی ضمن دعوت از ارزیابان خسارت برای عضویت در انجمن از اعضای هیات مدیره انجمن ارزیابان حرفه‌ای خسارت خواست با برگزاری دوره‌های آموزشی و نظارت بر عملکرد ارزیابان این انجمن را پویاتر کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی