پرینت

haghdel

رئیس شورای شهر شیراز گفت: ۴۰۰ هزار متر به فضای فرهنگی شیراز در قالب باغ خانواده، فرهنگسرا، قرائت خانه و فضاهای ورزشی افزوده می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی حقدل در حاشیه بازدید از سرای فرهنگ مهربانی که صبح یکشنبه انجام گرفت به خبرنگار مهر، گفت: در دور چهارم تشکیل شورای اسلامی شهر شیراز تاکید بر گسترش فضاهای فرهنگی به نحوی است که اکنون ۴۰۰ هزار متر فضای این چنینی در شهر شیراز احداث می شود.

وی با اشاره به اینکه در شورای چهارم برای نخستین بار مساجد نیز زیر پوشش حمایت های مالی شهرداری قرار گرفته، عنوان کرد: مساجد شیراز دست کم ۱۰ میلیون تومان کمک هزینه از شهرداری دریافت می کنند.

وی کمک به بازسازی مدرسه خان را از دیگر اقدام های شورا دانست و افزود: این بنای تاریخی مذهبی که در حال نابودی قرار داشت با کمک شهرداری شیراز امروز از خطر آسیب رهایی یافته است.

رئیس شورای شهر شیراز با بیان اینکه امروز امکانات ورزشی، فرهنگی و گردشگری شهرداری شیراز بیش از نهادهای دولتی متولی آنهاست، ادامه داد: ما به این ضعف واقفیم که دستگاه ها و نهادهای دولتی در اثر تحریم های ظالمانه با کمبود منابع مالی روبه رو هستند، از این رو فرهنگ را اصل قرار داده ایم و به جرات می توان گفت که در ۱۷ سال عمر شوراها به اندازه یکصد سال تشکیل شهرداری کار فرهنگی انجام پذیرفته است.

حقدل با اشاره به راه اندازی سرای فرهنگ مهربانی به عنوان اقدامی منحصربه فرد از سوی شهرداری شیراز و مجمع خیرین فرهنگ ساز خواستار تشکیل چنین اماکنی در جنوب شهر هم شد و اظهار کرد: علیرغم اینکه تصور می شود چنین مراکزی در مناطق شمالی و مرفه نشین مورد استقبال قرار می گیرد، در بخش های جنوبی شهر نیز توجه به کرامت انسانی در اولویت مردم قرار دارد.

وی تاثیر فعالیت‌های اجتماعی را بیش از امور عمرانی عنوان کرد و افزود: هزینه کردن در این راه موجب افزایش کرامت انسانی و نجات افراد نیازمند می شود. از این رو، شورای شهر نیز وظیفه دارد به روح شهر که همانا کار فرهنگی است توجه لازم داشته باشد، زیرا این چنین کارها خداپسندانه ای به مردم اطمینان خاطر در انجام امور خیر می دهد.

نخستین سرای فرهنگ مهربانی در بلوار شهید چمران شیراز قرار دارد که کمک های مردمی را نظیر دارو، پوشاک، مواد غذایی و کتاب را جمع آوری و در اختیار خیریه ها و مراکز درمانی و فرهنگی قرار می دهد.

(خبرگزاری مهر28/4/95)

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی