پرینت

zangane

وزیر نفت با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از مخازن نفتی جنوب کشور عمر فعالیت آنها کمرنگ شده است، گفت: امیدواریم با قراردادهایی که با دانشکده نفت و گاز دانشگاه شیراز به امضا رسانده‌ایم بازیافت توسعه مخازن نفتی کشور افزایش یابد.

بی‍ژن زنگنه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز اظهار داشت: در حال حاضر بسیاری از مخازن نفتی جنوب کشور عمر فعالیت آنها کمرنگ شده و تلاش داریم با استفاده از متخصان بومی دانشکده نفت و گاز دانشگاه شیراز این مهم را مورد بررسی قرار دهیم.

وزیر نفت با بیان اینکه تمامی کشورهای توسعه یافته بر موضوع افزایش بازیافت توسعه مخازن نفتی  به عنوان یک موضوع تحقیقاتی سرمایه‌گذاری می‌کنند، تصریح کرد: امیدواریم با قراردادهایی که با دانشکده نفت و گاز دانشگاه شیراز به امضا رسانده‌ایم بازیافت توسعه مخازن نفتی کشور افزایش یابد.

زنگنه با اشاره به مخازن مهم کشور که فعالیت آنها کمرنگ شده است، گفت:  مخازن نفتی آسماری، میدان منصوری- مخزن نفتی بنگستان، مخزن نفتی غار از جمله مخازنی است که برای کشور بسیار مهم است و دانشکده نفت شیراز مسئولیت تحقیقات و پژوهش این مخازن را برعهده دارد

وی گفت: امیدواریم با توجه به مسئولیت‌های مهمی که به این دانشگاه سپرده شده، این دانشکده به مرکز تحقیقاتی نفتی کشور تبدیل شود و به عنوان نماینده ایران در عقد قراردادهای بین‌المللی حضور یابد.

زنگنه افزود:  روش صحیح توسعه و پایدار مبنا قرار دادن عقلانیت در پیشرفت است زیرا با حرف‌ها و عملکردهای احساسی هیچ یک از جوامع به توسعه پایدار دست‌ نمی‌یابند

وزیر نفت خاطرنشان کرد: هم اینک تمامی پرو‍ژه‌های  تحقیقاتی تولیدی مهم نفتی کشور توسط نیروهای تربیت یافته در حال انجام است.

(خبرگزاری تسنیم30/4/95)

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی