پرینت

afshani

سیّد محمدعلی افشانی عصر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی استان فارس که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و اعضای شورای اداری استان برگزار شد به ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته در استان در راستای اقتصاد مقاومتی و تشریح شاخصه‌های استان فارس پرداخت

و اظهار داشت: این استان به لحاظ تقسیمات کشوری، استان نخست کشور با بیشترین درصد در تعداد شهرستان، شهر، دهستان و غیره محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه استان فارس بیش از 4 میلیون نفر جمعیت با نرخ باسوادی 86 درصد دارد خاطرنشان کرد: هم‌اکنون 265 هزار دانشجو در مراکز دانشگاهی و آموزش عالی در این استان مشغول به تحصیل هستند.

استاندار فارس با مقایسه نرخ رشد مشارکت سیاسی استان فارس با این نرخ در کل کشور بیان کرد: نرخ رشد مشارکت سیاسی استان فارس 37.5 درصد و میانگین کشوری 38 درصد گزارش شده است.

افشانی وجود 62 شهرک فعال، دو منطقه ویژه اقتصادی، 533 معدن فعال و 3 هزار اثر تاریخی ثبت شده را از ظرفیت‌های مهم این استان دانست و با اشاره به همت مدیران تحریم گفت: در استان فارس قدم‌های مهمی در مسیر پیشرفت برداشته شده که از جمله آنها می‌توان به اصلاح الگوی کشت، پلمپ 2 هزار و 600 حلقه چاه غیرمجاز، کنترل منابع آبی و چاه‌های مجاز با نصب کنتور هوشمند و حمایت از صنایع کوچک و متوسط اشاره کرد.

وی با تشریح عملکرد استان فارس در تحقق اقتصاد مقاومتی، تصریح کرد: تاکنون 77 جلسه کارگروه رفع موانع تولید در استان برگزار شده که در آن مشکل 435 واحد تولیدی بررسی شد.

استاندار فارس عنوان کرد: در سه حوزه صنعت، کشاورزی و خدمات 75 بسته‌ سرمایه‌گذاری به زبان‌های فارسی و انگلیسی تهیه و در این زمینه جلسات متعددی برگزار شده است.

افشانی با ارائه گزارشی در خصوص وضعیت کشاورزی این استان در بخش گلخانه‌ای که هم‌اکنون 29 شهرک با محوریت کشت گلخانه‌ای در فارس راه‌اندازی شده است، به ساخت شهرک سلامت در زمینی به مساحت 30 هکتار اشاره و عنوان کرد: امسال 38 شرکت دانش‌بنیان به مجموعه پارک علم و فناوری این استان اضافه شده است.

وی همچنین با اشاره به واگذاری 30 پروژه به بخش خصوصی از پیگیری ایجاد صنایع شهرک دارویی در استان فارس خبر داد.

استاندار فارس کمبود آب، مشکلات فراروی سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، محدودیت اختیارات مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل استان، عدم اجرای کامل قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و تخصیص نیافتن یارانه بخش تولید، افزایش توقع در مردم در ارتباط با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کوتاه‌مدت، عدم پذیرش وظیفه و مسئولیت توسط بخش‌های مختلف خارج از دولت در تحقق اهداف و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، گستردگی قاچاق کالا و ارز و وجود معوقات با نرخ بالا را از جمله موانع موجود در استان بر سر راه تحقق اقتصاد مقاومتی دانست.

(خبرگزاری تسنیم30/4/95)

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی