پرینت

baftfarsode

عضو هیئت مدیره شرکت عمران و بهسازی کشور گفت: در حال حاضر استان فارس رتبه نخست طرح احیای بافت‌های فرسوده و تاریخی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس، هوشنگ عشایری در جلسه بررسی عملکرد عمران و بهسازی در راستای احیاء بافت‌های فرسوده و تاریخی استان فارس اظهار داشت: در حال حاضر استان فارس رتبه نخست طرح احیا و باززنده‌سازی بافت‌های فرسوده و تاریخی را به خود اختصاص داده است.

وی اقدامات انجام شده را بسیار موثر دانست و خاطرنشان کرد: پروژه‌هایی که با هدف تقویت جایگاه بافت تاریخی شیراز در حال انجام است به تقویت این جایگاه در حوزه گردشگری کمک می‌کند.

عشایری بیان کرد: اقدامات بسیار خوبی در جهت احیای بافت تاریخی شیراز شروع شده و انتظار می‌رود پروژهایی که پیشرفت زیادی داشتند تا هفته دولت امسال به نتیجه‌ای مطلوب و تا حد امکان به اتمام برسند.

وی به موضوع حاشیه‌نشینی اشاره و بیان کرد: معضلی که همه شهرهای ما را درگیر کرده بحث حاشیه‌نشینی است که بیش‌ترین آمار بزهکاری را در این مناطق شاهد هستیم.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران و بهسازی کشور با تاکید بر اینکه باید هر چه سریع‌تر این موضوع را ساماندهی کنیم افزود: باید خانه محلات را فعال کرد و برای توانمندسازی محلات سازمان‌هایی چون بهزیستی، کمیته امداد، وزارت بهداشت و درمان همکاری کنند و از خود مردم نیز کمک بگیریم.

رئیس عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان فارس نیز با بیان اینکه از پروژه‌های مهم در دست اقدام می‌توان به پروژه مدرسه خان، مجتمع ایلخانی و طرح زندیه اشاره کرد اظهار داشت: مهم‌ترین پروژه‌ای که در اولویت کاری قرار دارد پروژه طرح زندیه است که 5 طرح توسط هیئت داوری برگزیده شد و انتظار داریم این طرح تا پایان نیمه نخست امسال به نتیجه و سرانجام برسد.

ابراهیم بهاروند با اشاره به این که محله سنگ سیاه یکی از توانمندی‌های گردشگری شهر شیراز محسوب ‌شود خاطرنشان کرد: تشکیل کارگروه اجتماعی به منظور کاهش معضلات اجتماعی در محلات از موضوعات مهمی است که به طور جد در حال پیگیری است و محله سنگ سیاه به عنوان محله پایلوت جهت تشکیل جلسات انتخاب شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس نیز افزود: استان فارس ظرفیت خوبی در حوزه گردشگری دارد و سالانه گردشگران بسیاری به  استان فارس و شهر شیراز سفر می‌کنند.

خداداد مقبلی اظهار داشت: برای بهسازی و توانمندسازی بافت فرسوده باید از بخش خصوصی کمک بگیریم و اگر بافت‌های فرسوده را بازسازی کنیم قطعا ظرفیت گردشگری استان فارس را بالا خواهیم برد.

(خبرگزاری تسنیم31/4/95)

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی