پرینت

rahimi

مدیرکل گمرکات استان فارس گفت: صادرات این استان در چهار ماهه نخست امسال به بیش از ۸۰ میلیون دلار رسید.

خداداد رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، اظهار داشت: در چهار ماهه نخست امسال 275 هزار و 856 تن کالا به ارزش 80 میلیون و 581 هزار و 130 دلار از طریق گمرکات استان فارس به خارج از کشور صادر شده است.

وی با بیان اینکه این کالاها به 42 کشور صادر شده است افزود: عراق، افغانستان، کویت، امارات متحده عربی، قطر، آلمان، ترکمنستان، پاکستان، ترکیه و اتریش از جمله کشورهای هدف صادارات استان فارس بوده است.

مدیرکل گمرک استان فارس عنوان کرد: لبنیات، سولفات آمونیوم و نیترات آمونیوم، سیمان، شیره و عصاره شیرین بیان، رب گوجه فرنگی، دستگاه‌های مبدل حرارتی، فرش و سایر کف‌پوشها از مواد نسجی، میوه‌های سخت پوست، مصنوعات از چدن، آهن یا فولاد و پودر قالبگیری از اوره عمده محصولاتی بوده که بیشترین حجم صادرات را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه در چهار ماهه نخست سال محصولات لبنی از لحاظ وزن و ارزش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب 33 و 191 درصد افزایش داشته است گفت: کیفیت محصول و بازاریابی مناسب تجار استان فارس از جمله دلایل افزایش صادرات این محصولات است.

رحیمی اظهار داشت: در چهار ماه گذشته مردم استان فارس 4 هزار و 229 بسته کالاهای هدیه و سوغاتی به ارزش 23 هزار و 712 دلار از طریق گمرکات این استان دریافت کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب از لحاظ تعداد و ارزش بسته‌های پستی ورودی 19 و یک درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه مردم فارس در 4 ماهه نخست امسال  2 هزار و 40 بسته کالا به ارزش 12 هزار و 998 دلار نیز به خارج ارسال کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ تعداد و ارزش بسته‌های پستی خروجی به ترتیب 8 و 14 درصد کاهش داشته است.

(خبرگزاری تسنیم12/5/95)

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی