پرینت

ghanbari1

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس گفت: تاکنون ۳۲ واحد از واحدهای صنعتی متقاضی تسهیلات رونق تولید در استان فارس از این تسهیلات بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس، شاهپور قنبری در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان اقلید با بیان اینکه تاکنون 32 واحد صنعتی استان که در سایت بهین‌یاب ثبت‌نام کرده‌اند بیش از 390 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند و پرونده 600 واحد نیز در مرحله بررسی به منظور عقد قرارداد با بانک‌هاست اظهار داشت: بعد از اتمام ثبت‌نام، درخواست متقاضیان در کمیته کارشناسی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بررسی خواهد شد که در صورت تصویب، معرفی به بانک انجام می‌شود.

وی با اشاره به لزوم برطرف ساختن مشکلات صنایع کوچک اظهار داشت: دولت امسال تسهیلات مناسبی برای خروج از رکود و فعال کردن واحدهای صنعتی در نظر گرفته و واحدهای صنعتی متقاضی تسهیلات می‌توانند در سایت بهین‌یاب نام‌نویسی کنند .

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس عنوان کرد: واحدهای صنعتی راکد، واحدهای تولیدی که با کمتر از ظرفیت اسمی به فعالیت می‌پردازند و نیز واحدهای صنعتی در حال ساخت که دارای بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی باشند و تا پایان امسال به تولید برسند مشمول دریافت تسهیلات می‌شوند.

وی با اشاره به وجود هشت شهرک صنعتی مصوب در  شهرستان اقلید گفت: از این تعداد 6 شهرک صنعتی شامل شهرک‌های اقلید1، اقلید2، تیمارجان، خنجشت، حسن‌آباد و سده با فراهم بودن امکانات و زیرساخت‌ها، آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران است.

قنبری با بیان اینکه ظرفیت‌های مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاران و ایجاد واحدهای تولیدی صنعتی در شهرک‌های صنعتی اقلید فراهم شده است، گفت: استفاده مناسب از این ظرفیت‌ها در رشد و توسعه صنعتی در این شهرستان و ایجاد اشتغال پایدار، ارتقای تولید ملی و رونق اقتصادی نقش مهمی ایفا می‌کند.

وی با بیان اینکه واگذاری زمین در اقلید شامل آیین‌نامه واگذاری در مناطق  کمتر توسعه یافته شده و با تخفیف حداکثری در قیمت تمام شده حق انتفاع  انجام می‌شود اعلام کرد: واگذاری زمین به متقاضیان در شهرک‌های صنعتی اقلید با تخفیف حداکثری در قیمت تمام شده حق انتفاع  انجام می‌شود.

براساس این گزارش، در جلسه‌ ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان اقلید که با حضور معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری فارس برگزار شد، صاحبان واحدهای صنعتی و تولیدی به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند.

سرمایه در گردش، معوقات تسهیلات بانکی، جرائم معوقات بانکی و عدم توان پرداخت معوقات و جرائم، بانکی، عمده‌ترین مشکلات مطرح شده از سوی صاحبان صنایع بود.

(خبرگزاری تسنیم14/5/95)

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی