پرینت

shafieebahare

معاون اداره‌کل ارشاد استان فارس گفت: طرح‌های معافیت مالیاتی کتابفروشان برای رونق این صنف در استان فارس اجرا می‌شود.

بهاره شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به اینکه پراکندگی کتابفروشی‌ها در استان فارس متناسب با جمعیت این استان نیست، اظهار داشت: عدم تعادل در توزیع فضاهای فرهنگی در استان فارس رونق کتابفروشی‌ها و میزان کتابخوانی را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با بیان اینکه این امر یکی از دلایل موفق نبودن استان فارس در طرح تابستانه کتاب است، گفت: برپایی نمایشگاه کتاب در این بخش‌ها از جمله راهکارهایی است که برای افزایش کتابخوانی مطرح شده و در طول سال به مناسبت‌های مختلف اجرا می‌شود.

معاون فرهنگی ارشاد اسلامی استان فارس افزود: معافیت مالیاتی از دیگر مشوق‌ها برای رونق کتابفروشی‌ها است و اداره کل ارشاد از یک سال گذشته جلساتی را با امور مالیاتی برای این امر انجام داده است.

شفیعی تصریح کرد: امنیت شغلی و سوددهی در شغل کتابفروشی پایین است و همین امر سبب شده که متقاضیان برای این شغل کم باشد بنابراین ایجاب می‌کند که سیاست‌های تشویقی مختلفی برای این صنف در نظر گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: مستقل بودن اتحادیه صنفی کتابفروشان راهکار دیگری برای ساماندهی و رونق کتابفروشان است در صورتی که در حال حاضر اتحادیه صنفی کتابفروشان با لوازم التحریر فروشان مشترک است.

(خبرگزاری تسنیم14/5/95)

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی