پرینت

milk

مدیرکل تعاون روستایی استان فارس از خرید حمایتی ۴ هزار تن شیراز مازاد تولید از دامداران این استان خبر داد.

احد بهجت حقیقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، از خرید حمایتی 4 هزار تن شیراز مازاد تولید از دامداران استان فارس خبر داد و اظهار داشت: سهم استان از خرید حمایتی شیر روزانه 100 هزار تن است.

وی با بیان اینکه سازمان تعاون روستایی متولی خرید حمایتی شیر و اتحادیه دامداران استان فارس نیز مباشر خرید حمایتی شیر است افزود: هر چند که شیر جزو محصولات استراتژیک نیست اما دولت در راستای حمایت از تولیدکننده و برای جلوگیری از زیان دامداران اقدام به خرید حمایتی شیر کرده است.

مدیرکل تعاون روستایی استان فارس با بیان اینکه خرید حمایتی شیر از 15 خرداد آغاز شد و تا دو هفته ادامه داشت و بعد از وقفه‌ای کوتاه با توجه به استقبال دامداران از 2 تیرماه دوباره آغاز شده است عنوان کرد: خرید حمایتی شیر تا متعادل شدن قیمت این محصول در بازار ادامه دارد.

وی با بیان اینکه قیمت خرید حمایتی شیر بسته به کیفیت محصول بین 1100 تا 1300 تومان است خاطرنشان کرد: این خرید حمایتی شامل واحدهایی است که بار میکروبی شیر تولیدی آنها زیر 100 هزار باشد بنابراین واحدهای دامپروری سنتی به دلیل اینکه بار میکروبی آنها بالای 100 هزار است مشمول خرید حمایتی نمی‌شوند.

بهجت با بیان اینکه دامدارانی که تمایل داشته باشند می‌توانند به جای پول علوفه دریافت کنند افزود: دولت متعهد است پول خرید شیر را 2 تا 3 ماه بعد از خرید به دامداران پرداخت کند.

دولت امسال قیمت خرید هر کیلو شیر خام را 1440 تومان اعلام کرد اما صنایع لبنی، شیر با بار میکروبی زیر 100 هزار را 1200 خریداری کردند به همین دلیل دولت برای جلوگیری از زیان دامداران به خرید حمایتی شیر ورود کرد.

(خبرگزاری تسنیم18/5/95)

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی