پرینت

behjathaghighi

مدیرکل تعاون روستایی استان فارس از راه‌اندازی تشکل آب‌بران در استان فارس برای نخستین‌بار در کشور خبر داد و گفت: این تشکل مدیریت منابع آبی در ۶ دشت بحران‌زده این استان را با مشارکت مردم انجام می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، احد بهجت حقیقی عصر امروز در جلسه پیاده‌سازی الگوی مدیریت مشارکتی منابع آب استان فارس با اشاره به تفاهم‌نامه منعقد شده میان وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی درباره مدیریت مشارکتی منابع آب و احیای دشت‌های درگیر با بحران خشکسالی اظهار داشت: در راستای انعقاد این تفاهم‌نامه استان فارس به عنوان نخستین استان جلسه استانی کارگروه مدیریت آب با محوریت پیاده‌سازی الگوی مشارکتی منابع آب را تشکیل داده است.

وی گسترش همکاری‌های مشترک به منظور استفاده بهینه از ظرفیت‌های طرفین برای مدیریت منابع موجود آب را از اهداف مهم تفاهم‌نامه عنوان و بیان کرد: در راستای تحقق این هدف تشکل‌های آ‌ب‌‌بران استان فارس تحت مدیریت تعاونی‌های تولید استان به قصد فعالیت‌های تخصصی در حوزه آب تشکیل می‌شود.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان فارس با بیان اینکه در گام نخست برای تشکیل این تشکل باید بودجه مناسب اداره آن از طریق اعتبارات سازمان جهاد کشاورزی یا وزارت نیرو تامین شود عنوان کرد: با توجه به اینکه فعالیت‌های اصلی تشکل‌های تولیدی فعالیت‌های فنی است باید بخشی از اعتبارات آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی به این حوزه اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه تشکل آب‌بران با مدیریت مردمی اداره می‌شود و افزایش سطح بهره‌وری و مدیریت منابع آب از مهم‌ترین اهداف آن است گفت: مدیریت مشارکتی آب در 6 دشت استان فارس به عنوان پایلوت اجرا می‌شود.

بهجت حقیقی با بیان اینکه این 6 دشت شامل مناطقی می‌شوند که با بحران جدی آب روبه‌رو هستند افزود: این طرح در دشت‌های شهرستان شیراز، جهرم، ارسنجان، مهر، سروستان و قیر و کارزین اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه استان فارس به عنوان قطب کشاورزی کشور به عنوان استان پایلوت برای اجرای طرح مدیریت مشارکتی آب انتخاب شده اسا اظهار داشت: تعامل مطلوب میان سازمان جهاد کشاورزی، سازمان تعاون روستایی و آب منطقه‌ای فارس نقطه قوتی برای اجرای این طرح است.

(خبرگزاری تسنیم27/5/95)

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی