پرینت

siadatian

رئیس جامعه هتلداران استان فارس با اشاره به اینکه از ابتدای مهر تا پایان دی‌ماه فصل ورود گردشگران خارجی به استان فارس است، گفت: ضریب اشغال هتل‌های استان در این مدت ۴۵ تا ۵۰ درصد است.

حسن سیادتان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به اینکه از ابتدای مهر تا پایان دی‌ماه فصل ورود گردشگران خارجی به استان فارس است، اظهار داشت: ضریب اشغال هتل‌های استان ابتدا 75 درصد بود که به علت حوادث ترکیه با 25 درصد کنسلی به 50 درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از گروه‌های توریستی به‌ویژه از کشور آلمان از مسیر ترکیه وارد ایران می‌شوند، گفت: حوادث اخیر سبب شد که با وجود رزرو هتل برخی از تورها سفر خود را کنسل کنند که این امر سبب زیان هتلداران استان فارس می‌شود.

رئیس جامعه هتلداران استان فارس افزود: امید است که با شروع سفرها به‌ویژه افرادی که به‌صورت انفرادی سفر می‌کنند ضریب اشغال هتل‌های استان فارس افزایش یابد چراکه عمده درآمد هتل‌های استان از محل گردشگران خارجی تامین می‌شود.

سیادتان درباره استفاده گردشگران داخلی از هتل‌های استان فارس خاطرنشان کرد: امسال میزان استفاده مسافران داخلی از هتل‌ها 20 درصد کاهش داشته و مسئله اقتصادی مهم‌ترین دلیل برای کاهش سفر و کاهش استفاده از هتل‌ها بوده است.

وی تصریح کرد: برای رونق هتل‌ها و افزایش سفر باید دولت بسته‌های تشویقی برای قشرهای خاص نظیر کارمندان در نظر بگیرد تا صنعت سفر و گردشگری نیز در داخل کشور توسعه یابد.

(خبرگزاری تسنیم7/6/95)

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی