پرینت

afshani

همزمان با هفته دولت بزرگترین کارخانه تولید جوش شیرین کشور و بزرگ‌ترین واحد صنعتی تولید شیشه جنوب کشور در شیراز به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، همزمان با هفته دولت 4 طرح صنعتی به ارزش 520 میلیارد ریال در شیراز به بهره‌برداری رسید که افتتاح بزرگ‌ترین کارخانه تولید جوش شیرین کشور و بزرگ‌ترین واحد صنعتی تولید شیشه جنوب کشور از جمله آنها بود.

سید محمدعلی افشانی، استاندار فارس ، بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح بزرگ‌ترین کارخانه تولید جوش شیرین کشور با بیان اینکه افتتاح این 4 طرح بر پایه تامین تولیدات مصرف داخلی و اشتغال پایدار است اظهار داشت: کارخانجات تولیدی دانش بنیان استان فارس از حمایت‌های خاص دولتی برخوردار می‌شوند.

وی درباره کمک دولت به راه‌اندازی  واحدهای نیمه‌تعطیل و تعطیل شده استان فارس گفت: استان فارس در دریافت تسهیلات رونق تولید در کشور مقام نخست را کسب کرده است.

استاندار فارس با بیان اینکه در 8 ماه گذشته 230 واحد تولید به چرخه صنعت استان فارس بازگشته‌اند افزود: تاکنون بیش از 130 میلیارد تومان تسهیلات به این نوع واحدهای تولیدی پرداخت شده است.

افشانی با اشاره اینکه امسال حدود 5 میلیارد دلار جوش شیرین به کشور وارد شده است ابراز امیداوری کرد با راه‌اندازی کارخانه جوش شیرین در شیراز کشور از واردات این محصول بی‌نیاز شود.

رئیس هیئت مدیره شرکت جوش شیرین پارس نیز در این مراسم گفت: این کارخانه با سه درجه خوراکی، دامی و دارویی تولید جوش شیرین و ظرفیت تولید سالیانه 33 هزار تن بزرگترین واحد تولیدی جوش شیرین در کشور محسوب می‌شود که می‌تواند نیاز داخلی را به این محصول تامین کند.

حمید نجاتی منفرد با بیان اینکه تنها در سه ماهه نخست امسال 12 هزار تن معادل بیش از 5 میلیون دلار جوش شیرین وارد کشور شده است افزود: با راه‌اندازی این کارخانه برای 80 نیروی کار به صورت مستقیم و بیش از 800 نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: این کارخانه در زمینی به مساحت 10 هزار متر مربع و زیربنای 5600 مترمربع و با سرمایه‌گذاری 350 میلیارد ریال ساخته شده است.

نجاتی منفرد گفت: با توجه به اهمیت رعایت اصول بهداشتی در صنایع دارویی و غذایی همه خطوط تولید کارخانه به صورت تمام استیل است که از ورود هرگونه آلودگی در فرایند تولید جلوگیری می‌کند و همین سبب افزایش کیفیت محصول نسبت به نمونه‌های وارداتی است.

(خبرگزاری تسنیم8/6/95)

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی