پرینت

rezaeyan

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس گفت: چاه‌های غیرمجاز استان فارس باید به هر قیمتی پر شود و فرمانداران هم بدانند در این زمینه شرکت آب منطقه‌ای استان فارس و دادگستری بسیار جدی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان فارس، خلیل رضاییان در جلسه شورای حفاظت آب استان فارس وضعیت خشکسالی و کمبود آب استان فارس، نصب کنتورهای هوشمند و فرهنگ‌سازی در این زمینه را ضروری دانست و اظهار داشت: کنتورهای هوشمند امسال باید روی چاه‌های مجاز نصب شود.

وی افزود: چاه‌های غیرمجاز باید به هر قیمتی پر شود و فرمانداران هم بدانند در این زمینه شرکت آب منطقه‌ای استان فارس و دادگستری بسیار جدی است و سایر دستگاه‌ها در اجرایی کردن این عملیات باید تعامل و همکاری کنند.

معاون امور عمرانی استاندار فارس با تأکید بر اصلاح روش‌های آبیاری در کنار نصب کنتورها، فرهنگ‌سازی و نقش بهره‌برداری در مدیریت مصرف بهینه آب را حائز اهمیت خواند و خاطرنشان کرد: در قدم اول باید به کشاورز گفته شود که محدوده و دشتی که در آن در حال کشاورزی است چقدر محدودیت و ظرفیت دارد تا برداشت بیشتر نداشته باشد؛ در این راستا فرهنگ‌سازی و رسیدن به فهم مشترک ضروری است و حداکثر برداشت آب آن چیزی است که در پروانه ذکر شده است.

رضاییان آگاهی‌رسانی در این زمینه را خدمت به کشاورز عنوان کرد و از فرمانداران خواست در این زمینه پیش قدم باشند، چرا که نصب این کنتورها حرکتی است در جهت ایجاد تعادل میان منابع و مصارف که برقراری توازن بین منابع آب زیرزمینی و برداشت از آنها را منجر می‌شود.

وی افزود: در شرایط موجود با توجه به امکانات، منابع مالی و توانایی‌های وزارت نیرو و کشور باید اهداف را عملیاتی سازیم و با توجه به مقدوراتمان در زمینه مقابله با اضافه برداشت آب و نصب کنتورهای هوشمند با همراهی و همدلی پیش رویم.

رضاییان نگه داشتن اندازه و نگهداری از منابع موجود را گامی موثر در اقتصاد مقاومتی و قانون‌مداری بر شمرد و در این راستا نصب کنتورهای هوشمند مطابق با مقدورات موجود را یکی از راه‌های جلوگیری از برداشت بیش از حد مجاز از منابع آب زیرزمینی عنوان کرد.

نصب 10 هزار کنتور هوشمند در 3 شهرستان فارس

حمیدرضا دهقانی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان فارس، نیز ضمن ارائه گزارشی درباره نصب کنتورهای هوشمند در استان، اجرای این طرح را با نصب 10 هزار کنتور در شهرستان داراب، ارسنجان و سروستان موفقیت‌آمیز دانست و از مردم فهیم استان خواست تصمیمی را که به نفع آنان و مدیریت کشت آنهاست بپذیرند و در این مورد همکاری کنند.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان فارس نصب کنتور را گامی موثر در کنترل اضافه برداشت و مقابله با مرگ دشت دانست و رعایت قانون را با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری واجب شرعی عنوان کرد.

وی اولویت‌بندی نقاط آسیب‌پذیر دشت‌های استان را از سوی همه دستگاه‌ها ضروری برشمرد و از آنان خواست همگی در اجرای قوانین و طرح احیاء و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی با یکدیگر همسو و همگام حرکت کنند.

(خبرگزاری تسنیم16/6/95)

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی