پرینت

hemati

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس از رشد ۱۳۴ درصدی وزنی و ۸۶ درصدی ارزشی صادرات سیمان استان فارس در ۵ ماهه گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، علی همتی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در 5 ماهه نخست سال میزان بیش از 285 هزار تن سیمان به ارزش 11 میلیون و 700 هزار دلار از گمرکات استان فارس صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی 134 درصد و از لحاظ ارزشی 86 رشد داشته است.

وی با بیان اینکه عمده کشورهای منطقه مانند عراق، افغانستان، امارات متحده عربی، کویت مهم‌ترین مقصد سیمان صادراتی استان فارس هستند خاطرنشان کرد: سهم استان فارس در صادرات سیمان کشور در 5 ماهه نخست سال از لحاظ وزنی 5.7 درصد  و از لحاظ ارزشی 6.7 درصد بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با بیان اینکه از تعداد 71 کارخانه فعال سیمان در کشور 9 کارخانه در فارس فعال است عنوان کرد: میزان ظرفیت اسمی تولید سیمان در کشور 75 میلیون تن است که با استان فارس با ظرفیت تولید 5.7 میلیون تن سهم 7.6 درصدی در کشور دارد.

همتی با اشاره به ظرفیت بالای تولید سیمان در استان فارس از یک برنامه‌ریزی بلندمدت و حرکت به سمت تولید صادرات‌محور برای توسعه صادرات سایر مصالح ساختمانی استان خبر داد.

(خبرگزاری تسنیم28/6/95)

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی