پرینت

gardeshgari1

رئیس انجمن راهنمایان گردشگری فارس اعلام کرد: پیشنهاد بخش خصوصی فارس این است که فعالان بخش خصوصی صنعت گردشگری از مالیات معاف شوند.

 

به گزارش خبرنگار مهر، امیر سبوکی ظهر سه شنبه در مراسم روز گردشگری افزود: لذا در این زمینه سازمان میراث فرهنگی کشور طرح معافیت فعالان بخش گردشگری را تهیه و آن را به دولت و مجلس ارائه کند.

 

وی ادامه داد: بخش خصوصی گردشگری خواستار ارائه بسته های حمایتی است تا بتواند به عنوان موتور محرک صنعت گردشگری فعالیت کند.

 

رئیس انجمن راهنمایان گردشگری فارس اضافه کرد:پاس کاری سرمایه گذاردر ادارات دولتی فارس برای احداث هتل از مشکلات مهم بخش خصوصی فارس است.

 

سبوکی ادامه داد: امروز بخش خصوصی گردشگری در فارس با مشکلات بسیاری از جمله عدم هماهنگی سازمان های دولتی و موازی کاری روبرو است که این به دلیل نبود برنامه واحد در حوزه گردشگری است.

 

وی افزود: دستگاه های زیادی با صنعت گردشگری در ارتباط و همسو هستند که با برنامه ریزی مدون و استراتژیک در این زمینه قدم بردارند.

 

رئیس انجمن راهنمایان گردشگری فارس بیان کرد: سازمان میراث فرهنگی به تنهایی متولی گردشگری در کشور نیست بلکه این صنعت، مشارکتی است که همه متولیان گردشگری و دستگاه های مربوط باید ارتباط دوسویه و فعالی داشته باشند.

 

سبوکی گفت: کشور ایران جاذبه های متعدد و متنوع ارزشمندی در حوزه گردشگری دارد اما متاسفانه از نظر کسب درآمد در جایگاه مناسبی قرار ندارد که برای رسیدن به جایگاه مطلوب در حوزه گردشگری و تحقق افق ۱۴۰۴ نیازمند بازنگری در حوزه گردشگری هستیم.

 

رئیس انجمن راهنمایان گردشگری فارس اظهار داشت: در شرایط فعلی اقتصادی کشور باید منابع مالی کشور به سمت گردشگری هدایت شود تا با سرمایه گذاری های کم شاهد بهره وری بیشتر برای کشور و استان باشیم.

 

سبوکی افزود:بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم نگاه جهانیان نسبت به کشور ایران متفاوت شد و در طی فعالیت دولت شاهد افزایش قابل توجهی در بخش گردشگری در کشور و استان فارس هستیم.

 

وی ادامه داد:آموزش از موارد جدی در بخش گردشگری است و کشورما و استان فارس برای رشد و توسعه صنعت گردشگری نیازمند نیروهای آموزش دیده و متخصص در بخش گردشگری به ویژه فضاهای مجازی و اینترنتی است.

 

رئیس انجمن راهنمایان گردشگری فارس افزود: کارهای خوبی در زمینه ارائه آموزش های تخصصی به نیروها و فعالان گردشگری استان فارس انجام شده و به همین دلیل پیشنهاد می شود فارس به عنوان پایگاه آموزش گردشگری در کشور معرفی شود.

منبع خبر: خبرگزاری فارس

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی