پرینت

hemati

همتی در نود و یکمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس ارائه تسهیلات رونق تولید را یکی از اهداف اصلی برنامه اقتصاد مقاومتی دانست

و گفت : 200 تا کنون واحد تولیدی از تسهیلات رونق تولید بهره مند شده اند که فارس رتبه نخست دریافتی تسهیلات را دربین سایر استانها به خود اختصاص داده است.

هندس همتی : لزوم تسریع در روند پرداخت تسهیلات رونق تولید در فارس

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت فارس: پرداخت 2400  میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان 

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت فارس با اشاره به اینکه بیش از 200 واحد تولیدی از تسهیلات رونق تولید بهره مند شده اند گفت:  این تسهیلات به منظور تامین مالی بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط و طرح‌های نیمه تمام دارای پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد در راستای اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به متقاضیان پرداخت شده است.

مهندس علی همتی   بر لزوم تسریع در روند پرداخت تسهیلات رونق تولید در استان تاکید کرد و بیان داشت: دبیرخانه کارگروه رونق تولید در استان بسیار فعال بوده به طوری که همکاری بانک ها باعث شده پرونده های زیادی در سامانه بهین یاب ثبت شود که این موضوع سبب شده استان فارس بالاترین میزان ثبت متقاضی در سامانه بهین یاب را نسبت به دیگر استانها  داشته باشد.

همتی در نود و یکمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس ارائه تسهیلات رونق تولید را یکی از اهداف اصلی برنامه اقتصاد مقاومتی دانست و گفت : 200 تا کنون  واحد تولیدی از تسهیلات رونق تولید بهره مند شده اند که فارس رتبه نخست دریافتی تسهیلات را دربین سایر استانها به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه 3149 واحد تولیدی کوچک ومتوسط در استان برای اخذ تسهیلات یاد شده ثبت نام کرده‌اند و از این تعداد1663 واحد با 14948 میلیارد ریال تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند، گفت: روند پرداخت تسهیلات رونق تولید تا پایان سال 95 ادامه دارد.

وی افزود: فارس از لحاظ میزان پرداخت تسهیلات رونق تولید و از لحاظ تعداد واحدهای ثبت نام شده در سامانه بهین یاب و اخذ این تسهیلات رتبه اول کشور است و عمده ثبت نام شدگان در این سامانه مربوط به حوزه صنعت بوده و بیشترین رقم پرداخت تسهیلات مربوط به این بخش است.

همتی با اشاره به اینکه بانک‌ها همراهی و هماهنگی لازم را در پرداخت تسهیلات و احیا واحدهای تولیدی فارس دارند، گفت: امیدواریم بانک‌ها تا هفته آینده با مابقی واحدهای تولیدی قرارداد منعقد کرده و تسهیلات آنها را نیز پرداخت کنند.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت فارس  همچنین با اعلام این که کمیته رصد طرح رونق تولید در سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان تشکیل شده است افزود : با هدف رصد روند اجرای طرح رونق تولید در استان ، کمیته رصد طرح رونق تولید مرکب از کارشناسان سازمان در سطح استان تشکیل و تا کنون از 1663 واحد تولیدی که جهت اخذ تسهیلات به بانکها معرفی شده و تسهیلات خود را دریافت و یا در شرف دریافت هستند بازدید نموده اند .

عملیاتی شدن53 درصد از مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولیداستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس از عملیاتی شدن 53 درصد مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این استان خبر داد

مهندس علی همتی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان به گزارشی از روند برگزاری جلسات ستاد تسهیل اشاره کرد و اظهار داشت: تا کنون تعداد91 جلسه ستاد تسهیل در استان برگزار شده که کل مصوبات آن 927 مورد بوده است.

 وی با اشاره به اینکه 456 مورد از مصوبات ستاد تسهیل استان برابر با53 درصد از این مصوبات به نتیجه رسیده است، افزود: 110 مورد از مصوبات ستاد تسهیل توسط بانکها  وسایر ادارات انجام نشده است  و 361 مصوبه دیگر در دست اقدام است.

(سازمان صنعت معدن و تجارت 15/7/95)

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی