پرینت

82303486-71164382

استاندار فارس در دیدار رئیس مجلس مجارستان در شیراز بر گسترش روابط اقتصادی، تجاری و گردشگری دوجانبه تاکید کرد.

سید محمد علی افشانی شامگاه پنجشنبه در دیدار 'لازلو کوور' رئیس مجلس مجارستان، فارس را یکی از کهن ترین استان های کشور برشمرد و گفت: 2 هزار و 500 سال قبل، این استان پایتخت ایران بوده و تقریبا بخش قابل توجهی از جهان از این نقطه اداره می شده است.

استاندار فارس افزود: تخت جمشید به عنوان یکی از آثار تاریخی شناخته شده در دنیا نیز به عنوان مرکز حکومت بوده است.

افشانی ادامه داد: استان فارس به عنوان مرکز استان های جنوبی مطرح است و استان های همجوار خدماتی را خصوصا از لحاظ دانشگاهی و خدمات بهداشت و درمان از این استان دریافت می کنند.

استاندار فارس، دانشگاه شیراز را نیز یکی از معتبرترین دانشگاههای کشور و منطقه دانست و گفت: این دانشگاه با دانشگاههای معتبر دنیا ارتباط تنگاتنگی دارد و این ارتباط همچنان نیز ادامه دارد.

او افزود: فارس و شیراز از لحاظ پزشکی نیز مرکز اصلی پزشکی در حوزه های مختلف به ویژه پیوند کبد، کاشت حلزون و پیوند قرنیه است.

افشانی تصریح کرد: استان فارس به لحاظ کشاورزی نیز در کشور رتبه اول را دارد و سالانه بیش از یک میلیون تن محصولات محصولات کشاورزی و حدود 900 هزار تن محصولات دامی دارد.

وی، با اشاره به وجود چهار هزار و 700 واحد صنعتی کوچک و بزرگ در فارس گفت: در استان فارس 39 نوع ماده معدنی شناخته شده وجود دارد که بیش از 20 نوع آن در حال بهره برداری است.

او افزود: فارس و شیراز همچنین در زمینه گردشگری نیز دارای قابلیت ها و پتانسیل های بسیاری است و علاوه بر بناهای تاریخی مانند تخت جمشید، بناهای ادبی همچون آرامگاه شاعران بزرگی همچون حافظ و سعدی که در دنیا شناخته شده هستند نیز در آن وجود دارد.

وی گفت: همچین یک بنای مذهبی مهم به نام شاهچراغ (ع) نیز در شهر شیراز وجود دارد که سالانه میلیون ها نفر گردشگر مذهبی و بازدید کننده را جذب می کند.

استاندار فارس، با اشاره به مجاورت این استان با دریا ادامه داد: از این قابلیت می توان به عنوان یک فرصت مناسب برای انجام مبادلات تجاری استفاده کرد.

افشانی اظهار کرد: علاقمند هستیم که در شرایط پس از برجام، ارتباط بییشتری بین استان فارس و شهر شیراز با کشور مجارستان برقرار شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی