پرینت

00002

رئیس سازمان هواپیمایی ‌کشوری از برنامه‌های جامع برای افزایش توان عملیاتی فرودگاه‌های کشور خبرداد و گفت: هفت ایرلاین جدید موافقت اصولی اخذ کرده‌اند.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی عابدزاده افزود: با توجه به پیشرفت مذاکرات خرید هواپیما تا مرحله عقد قرارداد، امیدواریم طرف خارجی پای امضاهای خود بماند و با پایبندی به قول‌هایش، ایران بتواند از خریدهای هوایی خود استفاده کند.

وی به تجهیز صنعت هوایی ایران به حدود 200 فروند هواپیمای جدید در پی قرارداد با ایرباس، بوئینگ و ای.تی.آر(ATR)، گفت: افزایش مقاصد پروازی در دستورکار آینده سازمان است و باوجود اینکه در زمان حاضر افزایش مقاصد جدیدی نداشته‌ایم اما قرار است برای آن برنامه‌ریزی شود.

عابدزاده با بیان اینکه اکنون 7 ایرلاین جدید موافقت اصولی اخذ کرده‌اند، اضافه کرد: منتظریم الزامات لازم برای شروع فعالیت خود را که یکی از آن، آوردن هواپیما و دیگری داشتن زیرساخت‌های لازم برای اداره آن هواپیماست، ایجاد کنند.

به گفته عابدزاده، در زمان حاضر چند شرکت تازه تأسیس در حال تلاش برای ورود هواپیما و آماده کردن زیرساخت‌های خود هستند و رسیدن به این نقطه یک مقداری زمانبر است.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین بر ارتقای توان فرودگاه‌ها همزمان با ورود هواپیماهای جدید تأکید کرد و گفت: با توجه به ورود هواپیماهای جدید، چند فرودگاه بزرگ بین‌المللی نیازمند گسترش هستند و باید این فرودگاه‌ها به لحاظ فیزیکی گسترش پیدا کنند.

وی، فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) را یکی از آنها دانست و گفت: در فرودگاه‌های بین‌المللی بزرگی مانند مشهد، تبریز و اصفهان کارهای عمرانی مهمی در حال انجام است تا توان این فرودگاه‌ها نیز بالا رود، اما درعین ‌حال هنوز از ظرفیت اسمی فرودگاه‌های دیگر خیلی استفاده نمی‌شود.عابدزاده با بیان اینکه شرکت فرودگاه‌ها، برنامه جامعی برای بهبود و ارتقای ساختارهای ناوبری و ارتباطی دارد، گفت: کیفیت ناوبری مجموعه فضای کشور ارتقا یافته و اقدامات مؤثری دیگری در حال انجام است.

 اکنون 14 ایرلاین در کشورمان فعال است.

منبع:خبرگزاری ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

جدیدترین مطالب

مجمع عمومی موسسین انجمن مس ایران
شنبه, 02 ارديبهشت 1396
 

توافق اداره کل استاندارد و اتاق بازرگانی فارس برای تسهیل صادرات
یکشنبه, 27 فروردين 1396
مدیرکل استاندارد استان فارس گفت: این اداره کل و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان برای تحقق شعار سال «اقتصاد مقاومتی، تولید،...

دولت برای حمایت همزمان از کسب‌ وکارهای نوین و سنتی تدبیر کند
یکشنبه, 27 فروردين 1396
خسرو فروغان گران‌سایه، رئیس کمیسیون بازرگانی داخلی اتاق ایران و عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی شیراز می‌گوید: اگرچه در سال 1396 به تولید و...

ملاقات با هیات تجاری کشور اتریش
شنبه, 26 فروردين 1396