پرینت

0000090

اولین جلسه كمیسیون بازرگانی،حمل و نقل،ترانزیت و گمرك در تاریخ 30 فروردین ماه 96 در اتاق بازرگانی شیراز تشكیل گردید.

فروغان رئیس کمیسیون بازرگانی شیراز ضمن تشکر از حضور فعال اعضای کمیسیون در سال گذشته، از درنظر گرفتن برنامه های اجرایی باتوجه به پیشنهادات فعالین اقتصادی در سال جدید خبر دادند.ایشان با توجه به سیستم کسب و کارتلاش در جهت بهره وری بالاتر و آسیب کمتر را مهم تلقی نمودند و نیز تلاش به منظور افزایش اشتغال را متذکر شدند.

وی ضمن اشاره به فروشگاه های مجازی و زنجیره ای از رشد بازاریابی شبکه ای در دنیا خبر دادند.

فروغان کسب و کار آنلاین را برای استان فارس خوشایند ندانستند و نیز با توجه به معضلات فروشگاه های زنجیره ای و آنلاین در استان فارس برنامه ریزی به منظور ارتقا استان را از جمله برنامه های کمیسیون بازرگانی در سال جدید اعلام نمودند. در ادامه جلسه آقای فروغان به ارائه گزارش عملکرد کمیسیون طی سال گذشته پرداختند و تاکید بر برندسازی کالاهای استان در برنامه سال جدید را مهم تلقی کرد.

ساداتی، محوریت موضوع عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در سال جدید را توسعه صادرات دانست.

وی با توجه به ظرفیت های موجود استان، برنامه ریزی در جهت توسعه صادرات را مهم تلقی نمودند. در ادامه آقای ساداتی توضیحاتی در رابطه با اعزام هیات تجاری به کشور عمان و پذیرش هیات چینی و برگزاری همایش با حضور سفیر و رایزنان جمهوری اسلامی ایران در کنیا و آفریقای جنوبی ارائه نمودند و از اعزام هیات تجاری به کشور کنیا در خردادماه خبر دادند. حمل و نقل هوایی کالا به کشور روسیه، علاقمندی به فعالیت سفیر مجارستان در کشور از دیگر مباحثی است که ایشان بدان پرداختند و از راهگشایی فضای اقتصادی به منظورتولید جهت رشد استان فارس اظهار امیدواری کردند.

00000101

ماهرانی،ضمن اشاره به برنامه های مصوب شده کمیسیون بازرگانی در سال 95، بررسی مزیت های رقابتی کشورهای هدف، بررسی و آنالیز نقاط ضعف و قوت طبق برنامه سازمان توسعه تجارت، اخذ برنامه خوشه های صادراتی و کنسرسیوم ها، برگزاری نمایشگاه های بین المللی و برنامه آموزشی، برنامه ریزی تشکیل جلسات با سازمان های دولتی را از جمله برنامه های کمیسیون در سال 96 معرفی کرد.

شریف، انعکاس پیشنهادات و نقطه نظرات ارزشمند مطرح شده در کمیسیون به اتاق ایران، جهت تعامل و بهره مندی بیشتر پیشنهاد دادند.

 00000010

ایزدفر، پیگیری معضل مالیات صادرکنندگان را مهم دانستند و مشخص نمودن قیمت های واقعی جهت تعیین معیارهای ثبت مالیات را به منظور بررسی در برنامه های کمیسیون سال 96 پیشنهاد کرد.

حنایی، پیگیری خروجی های کمیسیون در سال 96 را مهم دانستند. ایشان ضمن اشاره به بی نتیجه ماندن پیشنهاد مصوبه بهره وری بیشتر در صادرات میوه و تره بار و نیز معضل ارائه فاکتور توسط کشاورزان و بدنبال آن جرائم سنگین مالیاتی، جمع بندی و اولویت بندی معضلات فعالین اقتصادی را مهم تلقی کردند.

رادشیرازی، از معضل اشتغال نامناسب و ناپایدار و نیز ارائه کالاهای بی کیفیت در بازارچه های محلی شهرداری خبر دادند و ارائه کالاهای با کیفیت به منظور حفظ بازار مهم تلقی نمودند. ایشان عدم تلاش شرکت ها و نیز ارائه کالاهای بی کیفیت را دلیلی بر عقب ماندگی استان در عرصه رقابت دانست.

کمالی بر لزوم سرمایه گذاری خارجی با کشور مجارستان پیرامون گسترش مراودات تجاری در مبحث ریشه شیرین بیان تاکید نمودند و این مهم منوط به همکاری اتحادیه شیرین بیان می باشد. بررسی موضوعات مرتبط کمیسیون بازرگانی خارجی اتاق ایران در کمیسیون بازرگانی اتاق و نیز بارگزاری صورت جلسات در سایت اتاق، ارائه گزارش جامع پیرامون مراودات تجاری شیرین بیان از جمله پیشنهادات آقای کمالی می باشد.

0000011

راهدار، مشخص نمودن نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدها به منظور تدوین استراتژی به منظور سنجش فعالیت های کمیسیون را مهم دانستند و تعریف نمودن استراتژی جهت برنامه های کمیسیون پیشنهاد کردند.

رضانیا، پیگیری معضلات کمیسیون بازرگانی در اتاق ایران را پیشنهاد نمودند و به تدوین استراتژی ها ، مشخص نمودن استانداردها و استراتژی های کوتاه مدت تاکید کرد.

عاملی، شناسایی خروجی های کمیسیون و نیز استراتژی های کمیسیون در سال 96 را مهم تلقی کرد.

رنجبر،هدف گذاری موضوع صادرات، شناسایی برنامه های کوتاه مدت، بررسی و تحلیل محصولات صادراتی به منظور تشخیص پیشرفت در چشم انداز سال 96 را مهم دانستند. ایشان ضمن اشاره به معضل بهره مالکانه صادرکننده گیاهان دارویی تشکیل جلسات با سازمان جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استان پیشنهاد کردند.

براساس مذاکرات انجام شده مقرر گردید تا تشکلهای بخش خصوصی در حوزه های مختلف و نماینده ارگان های دولتی عضو کمیسیون طی برگزاری جلسه داخلی اولویت های ارائه شده را جمع بندی و در خصوص برنامه های سال 96 تصمیمات مقتضی را ارائه نمایند.

00000012

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی