پرینت

IMG 20161128 220642

جمال رازقی رییس اتاق بازرگانی شیراز ، نشست با کنسول سفارت گرجستان را شروعی مثبت برای ارتباط با گرجستان عنوان و ابراز امیدواری کرد:

به زودی شاهد حضور حیات های پربار استان فارس در گرجستان و حضور تجار گرجی در شیراز خواهیم بود.

این جلسه را شروع مثبتی برای ارتباط با کشور گرجستان دانست و ابراز امیدواری کرد که بزودی شاهد حضور هیأت های پربار استان فارس در گرجستان، و حضور تجار گرجی در شیراز باشیم.

رازقی فضای اقتصادی کشور را مثبت دانست و بر تقویت تعامل و ارتباط بیشتر فعالین تجاری میان استان فارس ، ایران و گرجستان تاکید کردند.

محمد صادق حمیدیان نایب رییس اتاق بازرگانی شیراز در این دیدار گفت:

اقتصاد جوان و پویای کشور گرجستان با نرخ رشد 5/3 درصد و رشد صنعتی 5/8 درصد شرایط بسیار مناسبی در حوزه های مختلف دارد.

در ادامه روبن مورگوشیا، کنسول سفارت گرجستان ضمن معرفی تعدادی از پروژه های سرمایه گذاری در این کشور، به رشد حضور گردشگر ایرانی در مدت اخیر اشاره کرد و گفت:

باتوجه به وجود حدود 15 پرواز مستقیم هفتگی از ایران به مقصد گرجستان، حدود 80 درصد از این مسافران ایرانی از راه های هوایی وارد گرجستان می شوند.

کنسول گرجستان با اشاره به سیستم بسیار روان مالیاتی در گرجستان، شرایط این کشور را برای سرمایه گذاری بسیار مناسب دانست.

مورگوشیا گفت: در گرجستان شهرکی با 21 هتل قدیمی آماده واگذاری به بخش خصوصی جهت بازسازی در حال فعالیت است که فرصت بسیار مناسبی برای سرمایه گذاران ایرانی است.

وی در پاسخ به سوال یکی از فعالین اقتصادی در خصوص نحوه حمایت دولت گرجستان از سرمایه گذاری در این کشور گفت: دو بنیاد حمایت از سرمایه گذاری ها با سرمایه در حدود 6 میلیارد دلار فعال است که از سرمایه گذاران تا به بهره برداری رسیدن پروژه هایشان حمایت می کند.

کنسول گرجستان هم چنین در خصوص نحوه واگذاری زمین های کشاورزی در گرجستان اینگونه توضیح داد که هر شخص غیر گرجی که در این کشور شرکت ثبت کند می تواند با مالکیت صد درصد زمین خریداری کند. هم چنین اجاره های 49 و 99 ساله اراضی کشاورزی نیز دراین کشور امکان پذیر است و کشاورز می تواند محصولات تولیدی خود را هم در بازار داخل و هم در بازار خارجی بفروش برساند.

مورگوشیا در خصوص سرمایه گذاری سرمایه گذارای ایرانی در گرجستان گفت : در سه منطقه گردشگری در گرجستان ، 38 هتل با طرح توجیهی و طراحی شده توسط طراحان اسپانیایی آماده برای سرماه گذاری است که دولت حاضر به کمک در تماتی موارد زیرساختی است و تا 10 سال سرمایه گذار و هتل ئار را از مالیات سود معاف می دارد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی