پرینت

DSC 2482

جلسه کمیته معادن فلزی از زیر مجموعه کمیسیون معادن در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی شیراز برگزار شد.

DSC 2481

شرافت، نائب رئیس کمیسیون معان، ضمن اشاره به تصویب 4 کمیته تخصصی از زیرمجموعه کمیسیون معادن، هدف کمیته تخصصی معادن فلزی را،رفع معضلات معادن فلزی و بخش فراوری مربوطه معرفی نمودند.

وی تقویت تشکل ها ، شفاف سازی عملکرد در مسائل مالی و استفاده از اهرم اداره دارایی جهت حل و فصل معضلات معادن فلزی را ضروری دانست.

مختاری، سرپرست کمیته معادن فلزی، ضمن اشاره به تخصیص کمیته های تخصصی معادن در کمیسیون مربوطه با توجه به نوع فعالیت، هدف عمده و اساسی اتاق بازرگانی را رشد و توسعه اقتصادی کشور از طریق تبادل و رشد و توسعه بخش های خصوصی بیان نمودند.

وی با توجه به معضلات متعدد معادن با اداراتی همچون محیط زیست و منابع طبیعی، مطرح نمودن معضلات واحدهای معدنی جهت ارائه راهکار و حمایت اتاق بازرگانی خاطر نشان کردند.

مشکانی، نماینده سنگ آهن بوانات، ضمن اشاره به فعالیت معادن در بخش های مس و آهن در استان فارس، معادن آهن را از پتانسیل بهتری برخوردار دانستند و از جمله معضلات معادن آهن به مواردی همچون: قیمت تمام شده، ماشین آلات استیجاری، پایین آمدن قیمت جهانی سنگ آهن و عدم ثبات وضعیت صادرات، پرداخت حقوق دولتی معدن دار و عدم پرداخت و ارائه تسهیلات به صورت هدفدار، اشاره نمودند.

کیانی، مدیرعامل سنگ آهن فارس، مشکلات تردد جاده ای و ارائه تسهیلات بانک صنعت معدن تجارت را از جمله معضلات معدن داران متذکر شدند. ایشان با توجه به وجود ذخایر و پتانسیل موجود در مناطقی همچون دهبید و نیز هزینه بر بودن و عدم اثربخشی ارائه مشاوره های بین المللی در زمینه ارتقا معادن با همکاری سازمان صنعت معدن تجارت، همکاری اتاق بازرگانی را جهت رفع این معضل مهم دانستند.

همایونی، مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد ،ضمن اشاره به اطلاع همه حاضرین جلسه از معضلات معادن و معدندارن تمرکز بر مقوله فراوری هماتیت ها و همکاری و یاری رساندن تمامی معدن داران به یکدیگر را مهم دانست.

رازفر، مدیرعامل مادکانسار، بحث در خصوص سنگ آهن را از جمله مسائل مطرح در سازمان های مرتبط با فعایت معدنی بیان نمودند و معضل بازار بین المللی و ناخوشی بازار داخلی را از جمله مسائل روبرو معدنداران دانستند و ورود به بحث مدیریت بحران را راهکاری در این حوزه اعلام نمودند.

وی در خصوص قیمت تمام شده مصالح، همکاری اتاق بازرگانی و سازمان صنعت معدن تجارت و نیز کلیه ارگان هایی که به صورت غیر مستقیم در قیمت تمام شده مصالح معدنی دخالت دارند را موثر دانستند.

رازفر از سازمان صنعت معدن تجارت به عنوان همراهترین سازمان در بخش معدن در استان فارس اشاره نمودند وی با توجه به عدم فراوری محصول معادن عمده هماتیت در استان فارس ، اجماع و سهم خواهی اتاق بازرگانی و سازمان صنعت معدن تجارت را مهم دانستند.

آقای رازفر رفع معضلات حمل و نقل، حداکثر امکان از وظایف قانونی سازمان صنعت معدن تجارت و معارضان حقیقی و حقوقی را از جمله موارد مهم در بحث قیمت تمام شده متذکر شدند.

مولایی،نماینده کانسار آهن هنشک ، ضمن اشاره به وجود معادن هماتیتی در استان فارس و ارائه طرح فراوری سنگ آهن و فرومنگنز به سازمان صنعت معدن تجارت رفع معظل از طریق بازار جهانی را حباب دانستند.

وی در خصوص فروش و فعالیت های مربوط به معادن و معدندار، در نظر گرفتن واسطه ها را مهم تلقی نمودند.

در پایان عابدی، مدیرعامل شرکت پارسه فولاد جنوب، ضمن اشاره به تسهیلات ارائه شده به معدنداران در کشورهای دیگر، معضل جاده و برق رسانی را از جمله معضلات معدن مربوطه به خود دانستند. ایشان حل مسائل ریشه ای از جمله راهکارهای مهم جهت ارتقا در زمینه فراوری بیان نمودند.

تقویت تشکل ها و شفاف سازی مستندات عملکردی معادن فلزی جهت ارائه به سازمان هایی نظیر سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از جمله پیشنهادات جلسه می باشد.

DSC 2474

 

 

DSC 2471

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی