پرینت

IMG 20161216 150337

اولین نشست تخصصی معادن در حوزه مالیاتی با حضور ریاست کمیسیون معادن اتاق ایران و ریاست خانه معدن ایران و ممیزین کل حوزه های مالیاتی استان فارس در اتاق بازرگانی شیراز تشکیل گردید.

IMG 20161216 150348

رازقی،ریاست اتاق بازرگانی شیراز، ضمن خوشامدگویی به مدعوین و حاضرین جلسه، استفاده از نقطه نظرات و پیشنهادات حاضرین در جهت توسعه و رونق اقتصادی استان محروم فارس موثر دانستند.

وی ضمن اشاره به معضل خشکسالی، تحریم و بحران های اقتصادی از مهاجرت ماهانه 10000 نفر به سمت شیراز خبر دادند.

مهندس رازقی وضعیت استان فارس را حاد دانستند و ایجاد شغل را با توجه به وضع حاضر مهم تلقی نمودند. ایشان با توجه به معضلات موجود در استان پیش بردن راه توسعه ای را ضروری بیان نمودند.

رازقی تولید در بخش صنعتی، معدن و گردشگری در استان را راهی موثر در جهت رفع معضلات استان دانستند.

وی با توجه به اهمیت معدن به عنوان مهمترین پتانسیل استان پیگیری و رسیدگی معضلات این حوزه به صورت جدی ضروری تلقی کردند.

IMG 2

غلامزاده، ریاست کمیسیون معادن، ابتدا به بیان معرفی رسالت اتاق بازرگانی ، کمیسیون معادن و کمیته های مربوطه پرداختند.

وی بررسی معضلاتی که در حوزه معادن وجود دارد را امری موثر و مهم در توسعه معادن استان فارس دانست.

غلامزاده مالیات ارزش افزوده و مالیات عملکردی را از جمله بیشترین معضلات حوزه معدن بیان کردند.

وی افزود: معضل معادن دورافتاده، معافیت های مالیاتی معادن، مالیات علی الارس را سبب قرار نمودن معادن و تشدید معضلات این حوزه دانستند و فعالیت در جهت اصل عادلانه بودن مالیات را امری مهم دانست.

غلامزاده اقتصاد مقاومتی را استفاده از داشته ها به نحو احسن دانستند و بخش معدن را بزرگترین بخش نجات دهنده و توسعه اقتصادی متذکر شدند.

بهرامن، رئیس خانه معدن ایران، با توجه به ارتباط همه فعالین، بحث در مورد مبانی مشترک میان حوزه ها را مهم دانستند.

وی عمده پرداخت مالیات به دولت و میزان تامین مبانی بودجه ای بالاتر از 70 درصد را از بخش صنعت بیان کردند.

بهرامن ایجاد زیرساخت های مناسب، قوانین شفاف و امید به آینده کاری را در جهت بازگشت حاصل عملکرد به جامعه مهم تلقی کردند.

در ادامه افزود: مطالعات کارشناسانه و برگزاری نشست های تخصصی در جهت رفع معضلات و فراهم نمودن محیطی در رفاه برای فرزندانمان و آینده ضروری دانستند.

بهرامن با اشاره به اینکه در بودجه های تخصیصی دولت باید بازنگری های اصلاحی صورت گیرد اضافه کرد متاسفانه بسیاری از پرداخت های مالیاتی به تکمیل بودجه های دولتی اختصاص می یابد.

وی فراهم نمودن زیرساخت های عملکردی در موضوع مالیات دولت و فراهم نمودن ابزارهای تشویق برای فعالین حوزه صنعت را مهم قلمداد کردند.

ریاست خانه معدن ایران اتاق بازرگانی را محل مشاوره معرفی نمودند و آموزش قوانین مالیاتی جدید به فعالین معادن را پیشنهاد دادند.

شکوری، ریاست کمیسیون معادن اتاق ایران، ضمن اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی و عمل نکردن دولت بدان، از انتخاب 30 استان کرمان، آذربایجان شرقی و چهارمحال و بختیاری به عنوان پایلوت در جهت برگزاری نشست های تخصصی خبر دادند.

وی اقتصاد مقاومتی را برگرفته از استراتژی های توسعه صنعتی دانستند و با اشاره به فعالیت های اقتصادی دیگر کشورها،اقتصاد مقاومتی از اقدام تا عمل بجای اقدام و عمل تاکید کردند.

شکوری مالیات رابخشی از اقتصاد مقاومتی دانستند و اقتصاد مقاومتی را از دو منظر استراتژی درون نگر و استراتژی برون نگر بررسی کردند.

وی با توجه به وجود سیاست جایگزین در زمینه استراتژی درون نگر و مبحث آمایش سرزمین، به سیاست گذاری های درون نگر اساسی دولت در زمینه زیرساخت ها پرداختند.

شکوری از حمایت دولت به طرق مختلف در بخش صنایع و زیرساخت ها اشاره نمودند و استراتژی توسعه صنعتی در سیاست برون نگر گام دوم حمایتی دانستند.

ریاست کمیسیون معادن اتاق ایران، بخش معدن را بخش اول و مهم زنجیره تامین ارزش دانستند و تغییر دیدگاه به یاری همگان در جهت رفع معضلات معادن موثر دانستند همچنین فعالیت در زمینه کاهش نرخ مالیاتی در جهت افزایش درآمد مالیاتی دولت از جمله مسائلی است که ایشان به آن پرداختند.

شکوری ارائه گزارش های کارشناسی جهت ارائه به مقامات ذیصلاح وعالی رتبه دولتی را توانایی های اتاق ایران اعلام و ایجاد توانمندی در جهت مطرح نمودن درآمدهای مالیاتی مهم دانستند و تغییر دید حاکمیت به نوع صنوف امری مهم تلقی کردند.

وی معضل اساسی کشور را در دست داشتن دولت در بخش اعظم فعالیت های اقتصادی بیان نمودند و فعال نمودن تشکل های صنفی، فعالیت های کارشناسانه، ایجاد نشست های تخصصی و مصاحبه ها جهت بیان معضلات بخش معادن و حمایت حاکمیت از بخش خصوصی ضروری دانست.

شکوری همکاری اتاق بازرگانی و انجمن صنفی جهت ارائه راهکار مناسب در زمینه اندیشیدن دولت در جهت ادامه اشتغال در معادن مهم تلقی کردند.

بعد از ارائه موارد توسط شکوری، بهرامن، غلامزاده حاضرین در جلسه در خصوص معضلات و موارد موجود در اجرای قوانین مالیاتی در حوزه معدن نقطه نظرات خود را عنوان نموده و در ادامه ممیزین کل اداره امور مالیاتی استان فارس بسیاری از موارد را پاسخ دادند.

از جمله موارد ارائه شده فعالین حوزه معدن عدم تطابق پرداخت مالیات های ارزش افزوده فصلی با فروش عمده محصولات معدنی ، پرداخت حق مالکانه، معضل عدم ثبت خریدهای نقدی، عدم اجرای معافیت های مالیاتی برای معادن بیش از 30 کیلومتر فاصله از مرکز استان، عدم توان رقابت با قیمت های بازار، نبود مرجع مشخص جهت تعیین قیمت کارشناسی محصولات معدنی، عدم تسلط ممیزهای مالیاتی بر موارد کارشناسی، عدم آموزش کافی به فعالین معادن می باشند.

ریاست کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اولین نشست تخصصی حوزه معادن را شروعی برای سلسله مراتب در زمینه جلسات آینده و دوره های آموزشی در اتاق بازرگانی و خانه معدن دانستند.

وی ارتباط قوی با کمیسیون معادن و کمیته های مربوطه و اعلام معضلات افراد بخش های مختلف حوزه معادن به اتاق بازرگانی جهت اعلام به مسئولین بالادستی و نیز کارگروه رفع موانع تولید را پیشنهاد کردند.

IMG 20161216 150351

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی