پرینت

IMG 20161220 094017

وزیر کار شامگاه دیشب در سفر خود به شیراز پای دردو دل فعالان اقتصادی فارس نشست.

در بخشی از این جلسه جمال رازقی رئیس اتاق بازرگانی شیراز گفت: نرخ بیکاری در فارس در حال افزایش است و دلیل آن خشکسالی و از بین رفتن مشاغل وابسته به آن است.

وی با بیان اینکه فارس در نرخ بیکاری جزو 6 استان اول کشور است افزود: شاهد مهاجرتهای شدید از استانهای همسایه به فارس و از شهرستانهای استان به مرکز فارس هستیم.

رازقی با بیان اینکه باید فکری به حال این وضعیت کرد افزود: بخش گردشگری میتواند محرک اشتغال در فارس باشد این در حالی است که زیرساختهای ان در سطح استان در حال افول است.

رییس اتاق بازرگانی شیراز تصریح کرد قبلا هواپیمایی اسمان در استان فارس 7 فروند هواپیما داشت که ان را از فارس گرفتند و

پس ندادند.

وی با خطاب قراردادن وزیر کار گفت: 7فروند هواپیماهای ما را پس بدهید فارس لیاقت ان را دارد که به دلیل جاذبه های گردشگری و ازتباطش با کشورهای حوزه خلیج فارس بهترین تجهیزات هوایی را داشته باشد این درحالی است که از حداقلها برخوردار میباشد.

گفتنی است در این جلسه تعدادی از فعالان اقتصادی و نمایندگان بخش خصوصی به ایراد سخنرانی پرداختند و پس از ان وزیر کار در سخنانی قول داد مسایل مطرح شده در این جلسه را مورد بررسی قرار دهد.

علی ربیعی گفت: من هم وزیر بیکارانم و هم وزیر کارگران و افراد شاغل. هم باید از مشاغل موجود صیانت کنم   و هم زمینه را برای ایجاد اشتغال فراهم کنم.

وی از جمله این مسایل را رسیدگی به وضعیت خانوارهای دارای دومعلول دکر کرد و وعده داد تا سال 96 همه خانوارهای دارای دوفرزند معلول و بیشتر صاحب خانه خواهند شد و به تدریج این انتیاز شامل حال خانوارهای دارای یک فرزند معلول نیز خواهد شد.

لازم به ذکر است مشروح مسایل مطرح شده در این جلسه در شماره اینده خبر جنوب به چاپ خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری خبرآنلاین

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی