پرینت

0000

جلسه گردشگری با حضور هیات مدیره انجمن های صنفی حوزه گردشگری استان فارس ، 5 دی ماه در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی شیراز  برگزار شد.

ظریفکار رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی شیراز گفت: گردهمایی هیات رئیسه اصناف را در جلسه کمیسیون گردشگری جهت یاری رساندن به بخش خصوصی با توجه به ارائه ایده ها و عقاید و پیشنهادات مهم تلقی کردند.

 وی ضمن اشاره به تغییر سیاست کمیسیون در دوره جدید، خروجی های کمیسیون گردشگری را باتوجه به خواسته ها و پیشنهادات و همچنین رفع معضلات جهت اطلاع مسئولین مهم دانستند.

 رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی شیراز معضل مشترک اصناف مرتبط با صنعت گردشگری را اتوبوس ها بیان نمودند و از حل تقریبی این معضل خبر دادند.

وی معضل گردشگری را در کشور نهادینه و اساسی دانست و گفت: برنامه ریزی جهت تشکیل توراپراتورها برای توریست های خارجی ، برنامه ریزی جهت پروازهای بین المللی توریست از شهرهای شیراز اصفهان و یزد، تبلیغات هماهنگ در سه استان، حضور در نمایشگاه های بین المللی و معرفی دیگر استان های مثلث طلایی، برنامه ریزی و نظم دهی مسیر قطار هواپیما و اتوبوس سه استان، برنامه ریزی جهت اقامت توریست در شیراز با توجه به استطاعت مالی استان و نهایتا وجود دبیرخانه مربوط به مثلث گردشگری در شیراز از جمله موارد بیان شده ایشان به عنوان جمع بندی جلسه مثلث طلایی می باشد.

ظریفکار ضمن توضیحاتی در خصوص طرح تکاپو و اشاره به وام دهی استان فارس در حوزه صنایع مختلف از جمله گردشگری ارائه طرح توجیهی در خصوص اعطای وام را مهم تلقی کردند.

 وی تعطیلات آخر هفته را از اساسی ترین مشکل گردشگری در ایران بیان نموده و وجود تعطیلی 2 روز در هفته را سبب افزایش اشتغال، افزایش گردش کار و نهایتا افزایش درآمد دانستند.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، با تاکید بر جایگاه اتاق در ارائه بسیاری موارد در جلسات ملی، این نکته را یادآور شدند که با توجه به حضور ریاست اتاق در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی کشور، گردشگری فارس باید از این موقعیت به نحو مطلوب استفاده کرده و معضلات زیرساختی این حوزه را در طرح های توجیهی ارائه نماید.

 سبوکی، ریاست انجمن صنفی راهنمایان گردشگری گفت: برگزاری هفته صنایع دستی و نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری در استان هایی که بعنوان مثلث طلایی نام گذاری شده اند را ارائه و جهت اجرای هفته صنایع دستی اتاق های بازرگانی را به عنوان متولی این امر پیشنهاد کردند.

حسینی، عضو هیات مدیره انجمن دفاتر خدمات مسافرتی ، با توجه به شرکت در نمایشگاه های خارج از کشور  معضل موجود در صنعت گردشگری را عدم تبلیغات بیان کردند و انجام تبلیغات گردشگری استان ها توسط سازمان میراث فرهنگی و اتاق بازرگانی در راستای فعالیت سفارت خانه و کنسول گری ها را پیشنهاد دادند.

گورنگی، ریاست اتحادیه صنایع دستی فارس، نیز برگزاری هفته های فرهنگی در استان ها به صورت معرفی گردشگری در این سه استان را با محوریت اتاق بازرگانی پیشنهاد کردند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه گردشگری و معرفی گسترده میتوان از اساتید صنایع دستی بین المللی دعوت نمود، اضافه کردند حضور این اساتید از دیدگاه ایجاد روابط کشورها نیز موثر بوده و میتواند رونق اقتصادی خوبی را در صنعت گردشگری به ارمغان آورد.

بصیری،عضو هیات مدیره انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و مدیر آژانس هواپیمایی اورال گفت: ارسال خلاصه ای از جلسه نشست مثلث طلایی توسط اتاق بازرگانی به حاضرین جلسه جهت آگاهی بیشتر  پیشنهاد کردند. وی به ترغیب مارکتینگ توسط مدیران ارشد استان های دیگر اشاره نمودند و جهت ایده گرفتن از افراد سرمایه گذار و افراد با برنامه های متفاوت در خارج از کشور دعوت نمودن آنها را مهم تلقی نمودند. ایشان با توجه به قطب پزشکی در استان فارس، تور درمانی در استان جهت ایجاد انگیزه و تفاوت با استانهای دیگر بعنوان راهکار بیان کردند.

وی برگزاری سمینارها و همایش ها و دعوت گرفتن کارشناسان در  حوزه های مختلف جهت ارائه مطالب پیشنهاد دادند.

بصیری تعامل قیمت بین هتل ها و آژانس های گردشگری را مهم تلقی کرد و گفت: ضرورت استفاده از فرصت ها و پتانسیل های استان را جهت رشد و ترقی هر چه بیشتر صنعت گردشگری استان را امری مهم دانست.

 عسکری، دبیرکمیسیون گردشگری شورای شهر شیراز همفکری اعضا جهت پیشرفت و در نظرگرفتن رقبا را مهم دانست و افزود: عدم تعامل و همکاری با توریست ها را از جمله معضلات گردشگری استان بیان کردند. وی شیراز را قطب گردشگری ارزان معرفی کرده و توجه به  واقع بینی را در این خصوص تاکید و توریست سلامت و  معضل شهرداری در رابطه با تابلوهای آژانس های هواپیمایی و بحران آب در گردشگری انسجام عملیاتی با استان های یزد و اصفهان را مهم تلقی کرد.

در پایان مصوب گردید با توجه به معضلات ارائه شده در جلسه آتی از مدیر کل اداره امور مالیاتی جهت حضور در جلسه دعوت به عمل آید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی