پرینت

000

شورای پروژهشی اتاق شیراز با حضور جمعی از اساتید برجسته دانشگاه تشکیل شد.

0002

 رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز در اولین جلسه شورای پژوهشی اظهار داشت: با کمک همکاران عزیز در اتاق بازرگانی به دنبال دانش بنیان کردن فعالیت ها و اقدامات اتاق شیراز می باشیم.

جمال رازقی، در آغاز به کار نخستین شورای پژوهشی اتاق بازرگانی شیراز گفت: با کمک همکاران اتاق و اساتید صاحب نام تصمیم به تشکیل شورای پژوهشی اتاق را گرفتیم، که امروز اولین جلسه آن با حضور 15 تن از استادان برجسته ملی که در استان مشغول فعالیت هستند برگزار گردید.

وی در ادامه افزود: امیدواریم این شورا بتواند با کمک شما اساتید منافع و برکاتی را برای کشور و استان به دنبال داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیرازگفت: اعتقاد داریم که اگر مباحثی را که مطرح می کنیم دارای ریشه علمی و با حاصل کار پژوهشی باشد، کسی نمی تواند بی تفاوت از کنار آنها بگذرد یا در مسیر تحقق آنها خلل ایجاد کند.

وی گفت: اتاق بازرگانی شیراز تاکنون نیز از تجربه اعضای خود استفاده می کرده است و بر اساس همان نیز مشاوره می داده، اما اگر این تجربه با علم و دانش تلفیق پیدا کند قطعا نتیجه بهتری به دنبال خواهد داشت.

رازقی تصریح کرد: بر همین اساس این اتاق با راه اندازی این شورای پژوهشی که یک اقدام کم نظیر در کشور است به دنبال این است که از با استفاده از تجربه اعضا و تلفیق آن با علم به ارکان حکومت مشورت دهد.

 

034

عباس عباسی دیگرعضو شورای پژوهشی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز هم افزود: جایگاه پژوهش در حوزه کاربردی، نظریه پردازی و گفتمان سازی در بسیاری از کشورها است و ما نیز با توجه به احساس نیازی که در این زمینه در بخش های صنعت، خدمات و کشاورزی و بخش تعاونی و خصوصی وجود داشت اقدام به راه اندازی این شورا را کردیم.

وی گفت: اتاق بازرگانی شیراز از حدود یک سال قبل در جهت فعال شدن این شورای پژوهشی اقداماتی انجام داده است و پس از ساختار بندی و تعیین وظایف، امروز نخستین جلسه آن در اتاق بازرگانی شیراز تشکیل گردید.

عباسی افزود: موضوع پیش آمده برای بخش های مهم اقتصادی کشور و استان بسیار مهم و حیاتی است که لازم است اعضای اتاق و فعالان بخش خصوصی نیز این اهمیت را درک کنند تا بتوان از منافع این شورا برای سالها بهره برد.

وی گفت:مدیران بخش خصوصی و دولتی در طول روز با فشارهای محیطی و درگیری های کاری مواجه هستند و مدیرانی می توانند بر این فشارها فائق آیند و یا عوامل محیطی را مدیریت کنند که از تجهیزات و و ابزارهای مناسب اطلاعات و فنون انجام کار بهره مند باشند.

رئیس بخش مدیریت دانشگاه شیراز گفت: اگر مدیران ما در زمان تصمیم گیری، واحدهای تحقیق و توسعه و شوراهای پژوهش را در کنار خود نداشته باشند ممکن است در مباحثی که از سوی آنها مطرح می شود خطاهایی وجود داشته باشد و یا تنها به نیازهای کوتاه مدت پاسخ دهند.

وی شورای پژوهش را مغز متفکر مدیران دانست و گفت: شوراهای پژوهشی می توانند سطح آگاهی و گفتمان سازی را در جامعه ارتقاء دهد تا نگاهها واقع بینانه تر و شفاف تر شود.

عباسی گفت:  کشورها، شرکت ها و موسسه ها امروز در سراسر دنیا به مسائل پژوهشی اطمینان دارنند و آنها در بلند مدت از موفقیت بسیار بهتر و پایدارتری برخوردار بوده اند.

عضو شورای پژوهشی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیرازافزود: امید است این شورا بتواند به شکل مستمر فعالیت داشته باشد و با برداشتن گام های موثر به بازوی قدرتمندی برای حوزه تصمیم گیران و مدیران در بخش های مختلف اقتصادی تبدیل شود.

گفتنی است مهندس جمال رازقی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاروزی شیراز، دکتر عباس عباسی رئیس بخش مدیریت دانشگاه شیراز، دکتر ابراهیم زارع رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی فارس، دکتر جلیل خداپرست رئیس دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه آزاد شیراز، دکتر محمود جوان استاد بخش آبیاری دانشگاه شیراز، دکتر مرتضی شفیعی معاون دانشگاه آزاد شیراز، دکتر ابوالقاسم ابراهیمی رئیس بخش بازاریابی دانشگاه شیراز، دکتر روح الله شهنازی رئیس بخش اقتصاد دانشگاه شیراز، دکتر علیرضا امینی دانشیار رفتار سازمانی دانشگاه شیراز، دکتر محمد صادق حمیدیان جهرمی نایب رئیس اتاق شیراز، دکتر یلدا راهدار معاونت تحقیق و توسعه اتاق شیراز و دکتر محمد رضا ظهیر امامی عضو هیات نمایندگان اتاق شیراز را اعضای شورای پژوهشی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز را تشکیل می دهند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی