پرینت

IMG 0000010

عیدایرانی با کالای ایرانی

رئیس اتاق بازرگانی شیراز:‌ مشوق و حامی خرید کالای ایرانی هستیم

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت:تشکیلات ما به دنبال تشویق و ترغیب همگان برای خرید کالای ایرانی است و از تمام کسانی که در این زمینه فعالیت دارند، حمایت می کند.

جمال رازقی، شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تولید کننده ایرانی برای اینکه مشتری خودش را به دست بیاورد و حفظ کند باید به مقوله های مهم کیفیت و قیمت توجه ویژه داشته باشد.

او اظهار کرد: قطعا اگر تولید کننده بتواند هم در کیفیت و هم در قیمت با رقبای خارجی خود رقابت کند،مصرف کننده ایرانی با یک تبلیغ کوچک به سمتش خواهد آمد و به جای خرید کالای خارجی از کالای تولید داخل استفاده خواهد کرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز افزود: مصرف کننده ایرانی قطعا در گام نخست به دنبال خرید و استفاده از کالای ایرانی است مگر اینکه یا قیمت آن بالا باشد یا اینکه از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد.

رازقی گفت: معتقدیم که فرهنگ خرید کالای خارجی به واسطه سوابق گذشته در بین مردم ما وجود دارد اما این فرهنگ قطعا با رفتار تولید کننده اصلاح خواهد شد.

وی بیان کرد: در بحث رعایت قیمت و کیفیت، آن بخشی که تولید کننده داخلی قادر نیست به درستی انجام دهد مساله قیمت است که برای قابل رقابت کردن قیمت محصولات داخلی لازم است که موانع تولید در کشور برداشته شود.

او گفت: وقتی تولید کننده نمی تواند به لحاظ قیمت با محصولات خارجی رقابت کند مجبور است که از کیفیت محصول خود بکاهد و بنابراین ما با یک کالای با قیمت بالا و کیفیت پایین مواجه خواهیم بود.

رازقی اظهار کرد: قطعا اگر مسئولان به تعهدات خود در قبال تولید عمل کنند شاهد رونق در عرصه تولید و رقابتی شدن محصولات تولیدی خواهیم بود.

وی همچنین گفت:‌اقدام خبرگزاری جمهوری اسلامی در راه اندازی کمپین خبری حمایت از خرید کالای ایرانی یک اقدام بسیار مثبت و هوشمندانه است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های دولت در این زمینه از طریق مبارزه با کالاهای قاچاق و حمایت از تولید داخلی، ' کمپین خبری خرید کالای ایرانی ' را آغاز کرده است .

کمپین خبری خرید کالای باکیفیت داخلی توسط ایرنا باهدف افزایش توانمندی صنایع داخلی و تشویق به بهبود تولیدات خود، کلید زده شده است .

منبع:خبرگزاری ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی