پرینت

00001

نایب رئیس اتاق بازرگانی مطرح کرد

کشورهای آفریقایی، بازارهای صادراتی جدید برای استان فارس

صادق حمیدیان در همایش معرفی فرصت‌های همکاری اقتصادی، تجاری با کشورهای کنیا و آفریقای جنوبی که روز شنبه بیست و ششم فروردین ماه در سالن همایش های اتاق بازرگانی شیراز برگزار گردید اظهار داشت: استان فارس به دلیل جایگاه مناسب در تولیدات کشاورزی و پتروشیمی می‌تواند در آفریقا بازار مناسبی را به دست آورد.

وی افزود: با توجه به شعار اقتصاد مقاومتی و افزایش تولید، باید صادرات خود را به کشورهای آفریقایی افزایش دهیم چرا که در حال حاضر با توجه به تغییر ساختار تولید در این کشورها فرصت مناسبی برای این کار فراهم است.

حمیدیان با اشاره به سابقه 90 ساله اتاق بازرگانی شیراز و اینکه این اتاق در حال حاضر 4 هزار و 500 عضو دارد گفت: در حوزه صنایع تبدیلی استان فارس حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد و ظرفیت خوبی مشاهده می‌شود که باید با یک برنامه‌ریزی مناسب برای صادرات بیشتر اقدام کرد.

وی گفت: صادرات غیر نفتی در فارس دارای جایگاه اول است و در حوزه صنایع تبدیلی پتانسیل خوبی در فارس می باشد.

000010

سفیر ایران در کنیا:

زمینه سرمایه گذاری در کشور کنیا فراهم است

هادی فرجوند روابط 2 کشور در طول تاریخ همواره دوستانه بوده است، گفت: هم اینک میزان صادرات خدمات فنی و مهندسی از کشورمان به کنیا 20 میلیون دلار است که با حمایت دولت می توان آن را سالانه به یک میلیارد دلار رساند.

وی، با اشاره به فراهم بودن زمینه سرمایه گذاری در کشور کنیا اظهار داشت: فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران استان فارس می توانند در زمینه کشت فراسرزمینی در کنیا و صادرات قیر، مصالح ساختمانی، فرش ماشینی، فرش دستباف و موکت به این کشور فعالیت کنند.

فرجوند، امنیت حاکم بر کشور کنیا را خوب ارزیابی کرد و گفت: این کشور تسهیلات خاصی برای سرمایه گذاران در نظر می گیرد که از جمله می توان به تضمین بازگشت سرمایه اشاره کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کنیا اضافه کرد: دولت جمهوری اسلامی نیز برای ترغیب سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در این کشور باید مشوق هایی را در نظر بگیرد و صندوق ضمانت صادرات هم تسهیلات مورد نیاز سرمایه گذاران را فراهم کند.

وی افزود: یکی از نیازهای ما برای گسترش سرمایه گذاری در این کشور ایجاد خط فاینانس (تامین مالی خارجی) است تا تجار و بازرگانان ما ترغیب به صادرات محصولات خود به کشور کنیا شوند.

او بیان کرد: در این زمینه ما از رقبای خود یعنی چین و ترکیه که با فاینانسور در پروژه های سرمایه گذاری شرکت می کنند عقب هستیم.

گفتنی است همایش معرفی فرصت های همکاری اقتصادی، تجاری با کشورهای کنیا و آفریقایی جنوبی به همت اتاق بازرگانی شیراز ،سازمان توسعه تجارت ایران و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس برگزار گردید.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی