پرینت

کسب و کار فروردین

 

 

جلسه کمیته پایش فضای کسب و کار اتاق بازرگاني و صنايع و معادن شيراز ، با حضور هیات مدیره شورای نظام مهندسی کشاورزی استان فارس ، مورخ 23 فروردین 95  در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی تشکيل شد.

در ابتدای جلسه خانم دکتر راهدار، در رابطه با چارچوب برگزاری و اهداف کمیسیون پایش فضای کسب و کار، توضیحات ارائه نمودند. ایشان با تاکید بر مصوبه کارگروه اشتغال استان فارس در راستای مسئولیت اتاق در جمع بندی معضلات فضای کسب و کار استان و ارائه راهکارهای اجرایی و عنوان مسایل استانی و ملی جهت ارائه در شورای گفتگوی استان، اضافه کردند این کمیسیون بر مبنای احصای این معضلات جلسات مستمری را با تشکل های بخش خصوصی استان داشته و موارد به صورت طبقه بندی شده جهت دبیرخانه شورای گفتگو ارسال گردیده.

آقای آزادی، رئیس هیات مدیره نظام مهندسی کشاورزی استان، با توضیح شرح وظابف این تشکل، به زمینه های فعالیت آن اشاره نمودند. ایشان با توضیح اینکه وظیفه اصلی تشکل تزریق دانش آموخته های متخصص به بخش کشاورزی استان در راستای بالا بردن بهره وری این حوزه می باشد، اضافه کردند در این رابطه مطالعه کارشناسی منطبق بر استانداردهای موثر مورد نیاز است. آقای آزادی در ادامه به این نکته تاکید نمودند که دستگاه های اجرایی مرتبط باید در زمینه های تفویض برخی اختیارات به به بخش خصوصی همکاری نماید.

ایشان عدم همکاری و یکپارچگی بین دستگاه های اجرایی و محدودیت های موجود را باعث کاهش انگیزه اعضای این تشکل برشمردند. همچنین تاکید نمودند که باید در نوع عملکرد کارشناسان بخش دولتی بازنگری جدی بعمل آید. در ادامه با توضیح برخی مسایل، به معضل اعطای تسهیلات بانکی و عدم سهم بندی و مدیریت صحیح بودجه های بخش دولتی خصوصا در جها کشاورزی، از جمله مواردی است که باید به آن توجه شود.

آقای رشیدی، با توجه به نکات ارائه شده اضافه کردند ؛ دولت باید امکان تجهیز منابع و مدیریت منابع انسانی را با توجه به عدم وجود نیروی متخصص مرتبط و کسر بودجه، به بخش خصوصی تفویض نماید. ایشان با یادآوری این نکته که عملکرد فعالین حوزه کشاورزی بصورت آزمون و خطا میباشد، افزود الگو گذاری و تدوین برنامه جهت این بخش با توجه به نوسانات شدید بازار آن امکان پذیر نیست. همچنین اضافه کردند سازمان نظام مهندسی کشاورزی نیز نتوانسته با تمام فعالیت خود در این حوزه، عملکرد موثر و کارآمدی داشته باشد. لذا با تئجه به برگزاری این جلسه، امید ان میرود تا اتاق بازرگانی بتواند با ارائه جایگاه بخش خصوصی در این زمینه همکاری نماید.

آقای رئیسی، با اضافه کردن این مطلب که نظام مهندسی کشاورزی توانسته با تعامل با جهاد کشاوری استان، امتیاز اعطای برخی مجوزهای این حوزه را بدست آورد، افزود در حوزه کسب و کار نیز چندین طرح ارائه شده که به دلیل عدم تامین بودجه ، راکد و بی نتیجه مانده است. از جمله این طرح ها : مصرف بی رویه سموم در سطح استان، تولید حشرات مفید در چرخه کشاورزی و پیگیری قانونی حضور مسئولین فنی در مزارع نام برده شد. درخواست برگزاری جلسات کارشناسی با دستگاه های دولتی از جمله راهکارهایی است که کمیسیون فضای کسب و کار اتاق میتواند دنبال نماید.

آقای کشاورز، عدم اعطای تسهیلات بانکی به فارغ التحصیلان این حوزه را معضل بزرگی معرفی نموده و اضافه کردند برخی اعتبارات دولتی در بخش کشاورزی انحصاری شده که الزاما باید مورد بازنگری قرار گیرد.

آقای میری، با اشاره به این نکته که هیات دولت در برنامه ریزی های بخش کشاورزی هیچ نگرشی را دنبال نمیکند، افزود بازاریابی در این بخش موضع ثابتی نداشته لذا قیمت میز ثابت نیست. حمایت های دولت در چارچوب بیمه ای، موضوعی است که در این حوزه مورد نیاز بوده و معضل مدیریت در تمامی حوزه ها مورد پیگیری قرار گیرد. همچنین ادارات دولتی بتوانند از ظرفیت عملکرد تشکل ها استفاده نموده و سیستم های نظارتی بطور مستقل عمل نمایند.

آقای مرادی، اداره کل حفاظت محیط زیست، ضمن اشاره به مطالب ذکر شده، به اصلاح فضای کسب و کار استان تاکید و اضافه کردند ایجاد اشتغال در حوزه کشاورزی مبحثی است که باید مدیریت شده و در خصوص آن مطالعه کارشناسی صورت گیرد. محیط زیست استان با معضلات عمده ای روبروست که باید در دستور کار جلسات قرارگیرد.

 

بعد از مذاکرات انجام شده در جلسه ، شورای راهبردی کمیسیون، پیشنهادات حود را ارائه نمودند :

 

آقای خداپرست، به نظام های موجود اقتصاد در ایران اشاره و اضافه کردند نقض دولت در اقتصاد بازار باید بطور نامحسوس و فعال باشد تا عملکرد موثری را نتیجه دهد. حمایت بخش دولتی از بخش خصوصی با ارائه جایگاه برای عنوان کردن مسایل در شورای گفتگو، پیشنهاد قوانبن زاید، چگونگی ارائه قوانین ثابت و موثر و عدم ایجاد انحصار در بخش تشکل ها را میتوان با جلسات مستمر و کارشناسی با همکاری نظام مهندسی کشاورزی جمع بندی و تهیه نمود.

 

 

 

آقای راهدار، با تاکید بر جایگاه عملیاتی اتاق در پیگیری موضوعات، اضافه کردند معضلاتی که در چارچوب قوانین و دستورالعمل های ابلاغی دولت میباشد، باید از بندهای قانونی مرتبط با مستندات قانونی بوده تا مورد کارشناسی و تحقبق قرار گیرد.

نوشته شده در 1395/07/14
milk    به موجب دعوتنامه شماره 2175/95 مورخ 23/06/95 جلسه کمیسیون پایش فضای کسب و کار با حضور هیات مدیره اتحادیه صنایع لبنی، اداراه نظارت بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت ، سازمان بسیج سازندگی، کمیته امداد، اتحادیه خوار، بار و لبنیات اداره بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، جهاد کشاورزی، اداراه کل آموزش و پرورش استان،راس ساعت 10 صبح در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی شیراز برگزار...
نوشته شده در 1395/06/15
2016-09-05-08-47-45     جلسه پایش فضای کسب و کار اتاق بازرگانی و صنایع و معادن شیراز، باحضور هیات مدیره اتحادیه صنایع لبنی، اداراه نظارت بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره استاندارد، استانداری و شورای راهبردی کمیسیون فضای کسب و کار اتاق راس 2 شهریور95 در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی برگزار گردید.   افزایش مصرف سرانه شیر  رئیس اتحادیه صنایع لبنی فارس در این جلسه گفت: قیمت شیر نسبت به...
نوشته شده در 1395/06/15
2016-09-05-08-30-10    جلسه پایش فضای کسب و کار اتاق بازرگاني و صنايع و معادن شيراز ، با حضور هیات مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان عایق رطوبتی، رئیس اتحادیه صنف عایق استان، کارشناس بخش نظارت و بازرسی کالا سازمان صنعت معدن و نماینده اتاق اصناف استان، مورخ 19 مرداد در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی تشکيل شد. در ابتدای جلسه، خانم دکتر راهدار، ضمن تشکر از حضور مدعووین محترم از پیگیری مستمر انجمن صنفی عایق رطوبتی...
نوشته شده در 1395/06/15
bread  جلسه پایش فضای کسب و کار اتاق بازرگاني و صنايع و معادن شيراز ، با حضور هیات مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان نان صنعتی استان فارس  ، راس ساعت 12.30 در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی تشکيل شد. در این جلسه که با حضور ریاست اتاق، هیات مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان نان صنعتی، مدیریت اداره نظارت برمواد غذایی و معاونت بهداشت دانشکده پزشکی، مدیرکل تعزیرات،استانداری و ریاست اتاق اصناف استان فارس...
نوشته شده در 1395/03/30
waterproofing       جلسه کمیته پایش فضای کسب و کار اتاق بازرگاني و صنايع و معادن شيراز ، با حضور هیات مدیره انجمن های صنفی شرکت های عایق رطوبتی استان فارس، نماینده سازمان نظام مهندسی ساختمان، اعضای شورای اشتغال اداره کار، مدیر کل اداره تعزیرات حکومتی و سرپرست بخش فلزی و ساختمانی اداره کل استاندارد فارس 21 اردیبهشت 95 در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی برگزار گردید.   پیرو جلسه گذشته کمیته...
نوشته شده در 1395/03/30
environment       جلسه کمیته پایش فضای کسب و کار اتاق بازرگاني و صنايع و معادن شيراز ، با حضور هیات مدیره انجمن های صنفی شرکت های عایق رطوبتی استان فارس ، مورخ 7 اردیبهشت 95 در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی تشکيل شد. در ابتدای جلسه خانم دکتر راهدار، در رابطه با چارچوب برگزاری و اهداف کمیسیون پایش فضای کسب و کار، توضیحات ارائه نمودند. ایشان با تاکید بر مصوبه کارگروه اشتغال استان فارس در راستای...
نوشته شده در 1395/03/30
95     جلسه کمیته پایش فضای کسب و کار اتاق بازرگاني و صنايع و معادن شيراز ، با حضور هیات مدیره شورای نظام مهندسی کشاورزی استان فارس ، مورخ 23 فروردین 95  در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی تشکيل شد. در ابتدای جلسه خانم دکتر راهدار، در رابطه با چارچوب برگزاری و اهداف کمیسیون پایش فضای کسب و کار، توضیحات ارائه نمودند. ایشان با تاکید بر مصوبه کارگروه اشتغال استان فارس در راستای مسئولیت...
نوشته شده در 1395/07/14
inflation6جهت مطالعه فایل، اینجا را کلیک فرمایید.
نوشته شده در 1395/06/15
inflation95جهت مطالعه فایل، اینجا را کلیک نمایید.
نوشته شده در 1395/06/15
bankجهت مطالعه فایل، اینجا را کلیک نمایید.
نوشته شده در 1395/04/14
inflation3برای دریافت فابل اینجا را کلیک کنید.
نوشته شده در 1395/04/14
inflationبرای دریافت فایل اینجا را کلیک کنید.
نوشته شده در 1395/03/31
95برای دریافت فایل اینجا را کلیک کنید.