پرینت
 

جلسه پایش فضای کسب و کار اتاق بازرگاني و صنايع و معادن شيراز ، با حضور هیات مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان نان صنعتی استان فارس  ، راس ساعت 12.30 در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی تشکيل شد.

در این جلسه که با حضور ریاست اتاق، هیات مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان نان صنعتی، مدیریت اداره نظارت برمواد غذایی و معاونت بهداشت دانشکده پزشکی، مدیرکل تعزیرات،استانداری و ریاست اتاق اصناف استان فارس تشکیل شد؛ در خصوص معضلات مربوط به این حوزه بحث و بررسی صورت گرفت.

 

آقای مهندس رازقی با اشاره به جلسه ای که با انجمن صنفی تولیدکنندگان نان صنعتی تشکیل شد، مشکل تولید در سطح صنف و صنعت را یادآوری نموده و معضل افزایش قیمت تمام شده در حوزه فروش نان صنعتی، امکان رقابت با صنف را از ایشان سلب کرده است. در این زمینه ذکر چند نکته ضروری است : واحدهای کوچک صنفی و تولیدی کالای خود را با توجه به عملکرد خانگی با قیمت گرانتر میفروشند. در مقابل واحدهای صنعتی بزرگ، هزینه های سربار خود را روی تولیدات انبوه سرشکن میکنند به رعایت خط قرمزها و مقررات مربوط به واحدهای تولیدی مواد غذایی تاکید نمودند.

 آقای دکتر رزمجو، ضمن تشکر از اتاق و حضور تولیدکنندگان نان صنعتی در جلسه، به اجزای مختلفی اشاره نمودند که باید در همه جنبه های موضوع به آنها توجه شود. صنف و صنعت با ویژگیهای متفاوتی تولیدات کالا را انجام میدهند؛ از نگاه سلامت، صنعت مجاز به توزیع است ولی صنف مجاز به توزیع مگر در محل تولید، نمی باشد. لذا معضلات این دو مجموعه باید از طریق اتحادیه یا تشکل مربوطه پیگیری گردد.

جدا از توانمندی نان صنعتی استان در توزیع داخل استانی، ولی موضوع بارزی که به عنوان معضل شناسایی شده، توزیع بیشتر نان هایی است که از خارج استان در سطح شهر توزیع میگردند. این موضوع نشان دهنده ضعف استان در تبلیغات و بازاریابی، معرفی تولید و نوسان قیمت تمام شده کالای تولیدی است.

محصولات غذایی صنعتی به علت نظارت های تجمیع شده تری که در مجموعه دانشگاه دارند، مزیت های ساختاری مناسب تری نسبت به محصول صنفی دارد.

در ادامه به همکاری اتاق اصناف با مجموعه دانشگاه، تمرکز بر شبکه توزیع مناسب تاکید واضافه کردند ارائه مدارک مستند جهت هرگونه اخلال مقرراتی در واحدهای تولیدی صنعتی جهت هرگونه اقدام قضایی و شکایت لازم و ضروری است. ایشان در ادامه به آزمایشات دقیق واحد بهداشت و نظارت بر مواد غذایی بر روی نان های خارج استانی اشاره و اهمیت موضوع استفاده از مواد نگهدارنده را خاطرنشان شدند

آقای مهندس شمس، با توجه به مذاکرات انجام شده در جلسات شورای عالی غذا در استان فارس، به شروع طرح افزایش نظارت ها بر طرح توزیع و ساماندهی در کارگروه غذا و سلامت تاکید نمودند .که با توجه به مصوبه جلسه، طرح پروژه های تخصصی در این زمینه مهیا گردید و در دستور کار جدید شورای عالی غذا قرار گرفته است : همانگونه که دکتر رزمجویی عنوان نمودند، مولفه های مختلفی در این حوزه تاثیرگذار است. بر اساس آمار ارائه شده، 9000واحد خواروبار فروشی در شیراز وجود دارد که نظارت بر آنها گستردگی زیادی را طلب میکند. از طرف دیگر، مسایل شرعی و اعتقادی که در مورد نان ( دررابطه با بسته بندیهای تاریخ گذشته) وجود دارد، کنترل آنرا دشوار می سازد.

ایشان در ادامه به نظارت، پایش و همکاری اتحادیه صنف نانوایان تاکید نمودند. در این رابطه، شناسایی واحدهای غیرمجاز و اعلام فهرست آنها به دانشگاه و همچنین همکاری در آموزش ها و اطلاع رسانی ها در قدم اول این همکاری می باشد. لذا آماده سازی ذهن عموم در راستای آموزش و فرهنگ سازی همگانی را مسئولیت های مهم رسانه های عمومی ذکر نمودند.

 

آقای مبشری، در خصوص همکاری تعزیرات استان جهت شرکت در شوراهای خاص، گشت و نظارت، حضور در جلسات کارگروه و اقدامات در جهت رفع تنش های بازار تاکید نمودند. ایشان مشکل اساسی تولید نان صنعتی استان را "کیفیت" عنوان نموده و همکاری دستگاه های ذیربط شامل اتاق اصناف، بهداشت محیط، دانشگاه، تعزیرات و سازمان صنعت معدن را در این رابطه خاطرنشان شدند.

 

آقای هاشمی، با تاکید به همکاری های موثر و هدفمند اتاق اصناف اضافه کردند با نان های مصرفی خارج استانی در سوپرمارکتها باید همانند کالای قاچاق برخورد نمود از طرفی به اهمیت تبلیغات محصولات تولید استان فارس تاکید نمودند. ایشان در ادامه اعلام آمادگی نمودند که اگر کمیته راهکار خاص و هدفمندی را دنبال نماید، اتاق اصناف نیز همکاری خواهد کرد.

 

آقای قاعدی، با اشاره به ریشه یابی معضل توزیع، به مبحث بازاریابی و تبلیغات تاکید کردند. ایشان اضافه کرد با توجه به اینکه حتی کالای غیرمجاز، در بازار توزیع و خرید و فروش آن انجام میشود، لذا نیاز بازار وجود دارد و خریداران برای کالای باکیفیت ارزش قایلند پس باید روی میزان تولیدات نیز تجدید نظر شود.

 

آقای چهره ور، به عدم حمایت از صنعت در مقابل صنف، استفاده از مواد اولیه باکیفیت پایین و در نتیجه تولید بی کیفیت تاکید نمودند. ایشان اضافه کردند نظارت بر آدرس های روی بسته بندی کالاهای بدون مجوز که معمولا غیرواقعی است باید بصورت جدی تری بررسی شده و همچنین قوانین کنترلی شدیدتری جهت آن برنامه ریزی گردد.

 

آقای دهقان، به نظارت و سخت گیری بیش از حد در شهرستان اشاره کردند که در مقایسه با کارخانجات تولیدی در تهران موانع بیشتری را تجربه میکنند. بنابراین رشد بیشتری را در توزیع تولیدات دیگر استانها در فارس داریم لذا نظارت بر فروش سوپرمارکت ها نیز باید بیشتر کنترل گردد.

 

آقای راهدار، با توجه به مطالب ذکر شده به عدم تبلیغات صحیح، عدم حضور در سمینارها و جشنواره های صنایع مرتبط و تحریک تقاضا ضمن مطالعه بازار تاکید نمودند.

 

با توجه به موانع و مواردی که در مذاکرات طرح شده ارائه گردید، مقرر شد تا لیست واحدهای مجوزدار استان از طرف انجمن صنفی تولیدکنندگان نان صنعتی ارائه و اطلاع رسانی اولیه به سوپرمارکتها جهت استفاده از محصولات درون استانی انجام گردد.

 

درپایان، یلدا راهدار، رئیس کمیسیون ، با درخواست از اداره کل تعزیرات ودانشگاه علوم پزشکی مبنی بر انجام مانور جمع آوری نان های صنعتی بدون مجوزبهداشتی از سطح سوپرمارکت ها، از تولیدکنندگان نان درخواست نمود که در اینخصوص تا حصول نتیجه مطلوب با دستگاه های اجرایی همکاری نمایند.

 

 

 

 

نوشته شده در 1395/07/14
milk    به موجب دعوتنامه شماره 2175/95 مورخ 23/06/95 جلسه کمیسیون پایش فضای کسب و کار با حضور هیات مدیره اتحادیه صنایع لبنی، اداراه نظارت بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت ، سازمان بسیج سازندگی، کمیته امداد، اتحادیه خوار، بار و لبنیات اداره بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، جهاد کشاورزی، اداراه کل آموزش و پرورش استان،راس ساعت 10 صبح در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی شیراز برگزار...
نوشته شده در 1395/06/15
2016-09-05-08-47-45     جلسه پایش فضای کسب و کار اتاق بازرگانی و صنایع و معادن شیراز، باحضور هیات مدیره اتحادیه صنایع لبنی، اداراه نظارت بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره استاندارد، استانداری و شورای راهبردی کمیسیون فضای کسب و کار اتاق راس 2 شهریور95 در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی برگزار گردید.   افزایش مصرف سرانه شیر  رئیس اتحادیه صنایع لبنی فارس در این جلسه گفت: قیمت شیر نسبت به...
نوشته شده در 1395/06/15
2016-09-05-08-30-10    جلسه پایش فضای کسب و کار اتاق بازرگاني و صنايع و معادن شيراز ، با حضور هیات مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان عایق رطوبتی، رئیس اتحادیه صنف عایق استان، کارشناس بخش نظارت و بازرسی کالا سازمان صنعت معدن و نماینده اتاق اصناف استان، مورخ 19 مرداد در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی تشکيل شد. در ابتدای جلسه، خانم دکتر راهدار، ضمن تشکر از حضور مدعووین محترم از پیگیری مستمر انجمن صنفی عایق رطوبتی...
نوشته شده در 1395/06/15
bread  جلسه پایش فضای کسب و کار اتاق بازرگاني و صنايع و معادن شيراز ، با حضور هیات مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان نان صنعتی استان فارس  ، راس ساعت 12.30 در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی تشکيل شد. در این جلسه که با حضور ریاست اتاق، هیات مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان نان صنعتی، مدیریت اداره نظارت برمواد غذایی و معاونت بهداشت دانشکده پزشکی، مدیرکل تعزیرات،استانداری و ریاست اتاق اصناف استان فارس...
نوشته شده در 1395/03/30
waterproofing       جلسه کمیته پایش فضای کسب و کار اتاق بازرگاني و صنايع و معادن شيراز ، با حضور هیات مدیره انجمن های صنفی شرکت های عایق رطوبتی استان فارس، نماینده سازمان نظام مهندسی ساختمان، اعضای شورای اشتغال اداره کار، مدیر کل اداره تعزیرات حکومتی و سرپرست بخش فلزی و ساختمانی اداره کل استاندارد فارس 21 اردیبهشت 95 در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی برگزار گردید.   پیرو جلسه گذشته کمیته...
نوشته شده در 1395/03/30
environment       جلسه کمیته پایش فضای کسب و کار اتاق بازرگاني و صنايع و معادن شيراز ، با حضور هیات مدیره انجمن های صنفی شرکت های عایق رطوبتی استان فارس ، مورخ 7 اردیبهشت 95 در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی تشکيل شد. در ابتدای جلسه خانم دکتر راهدار، در رابطه با چارچوب برگزاری و اهداف کمیسیون پایش فضای کسب و کار، توضیحات ارائه نمودند. ایشان با تاکید بر مصوبه کارگروه اشتغال استان فارس در راستای...
نوشته شده در 1395/03/30
95     جلسه کمیته پایش فضای کسب و کار اتاق بازرگاني و صنايع و معادن شيراز ، با حضور هیات مدیره شورای نظام مهندسی کشاورزی استان فارس ، مورخ 23 فروردین 95  در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی تشکيل شد. در ابتدای جلسه خانم دکتر راهدار، در رابطه با چارچوب برگزاری و اهداف کمیسیون پایش فضای کسب و کار، توضیحات ارائه نمودند. ایشان با تاکید بر مصوبه کارگروه اشتغال استان فارس در راستای مسئولیت...
نوشته شده در 1395/07/14
inflation6جهت مطالعه فایل، اینجا را کلیک فرمایید.
نوشته شده در 1395/06/15
inflation95جهت مطالعه فایل، اینجا را کلیک نمایید.
نوشته شده در 1395/06/15
bankجهت مطالعه فایل، اینجا را کلیک نمایید.
نوشته شده در 1395/04/14
inflation3برای دریافت فابل اینجا را کلیک کنید.
نوشته شده در 1395/04/14
inflationبرای دریافت فایل اینجا را کلیک کنید.
نوشته شده در 1395/03/31
95برای دریافت فایل اینجا را کلیک کنید.