پرینت

کسب1

 

 

جلسه پایش فضای کسب و کار اتاق بازرگانی و صنایع و معادن شیراز، باحضور هیات مدیره اتحادیه صنایع لبنی، اداراه نظارت بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره استاندارد، استانداری و شورای راهبردی کمیسیون فضای کسب و کار اتاق راس 2 شهریور95 در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی برگزار گردید.

 

افزایش مصرف سرانه شیر

 رئیس اتحادیه صنایع لبنی فارس در این جلسه گفت: قیمت شیر نسبت به ایران کمتر می باشد بنابراین افزایش قیمت ها موجب کاهش مصرف سرانه می شود. ایشان افزودند: هزینه هایی که روی دوش کارخانجات برای تولید هست باعث افزایش قیمت می شود که این موضوع مصرف سرانه شیر را کاهش می­دهد و عمده عوارضی که این کاهش مصرف درپی خواهد داشت تهدید سلامت مردم خواهد بود.

 

حذف مالیات ارزش افزوده از لبنیات

 

رئیس اتحادیه صنایع لبنی فارس با اشاره به اینکه صنایع لبنی بخش تبدیلی کشاورزی است، افزود: همانطور که کشاورزی از مالیات ارزش افزوده معاف است و از تعرفه انرژی استفاده می کند باید مالیات ارزش افزوده از لبنیات نیز حذف شود. ایشان در ادامه گفتند خوشبختانه این طرح اکنون در مجلس وجود دارد و ما توانسته­ایم شیر و پنیر را از مالیات ارزش افزوده معاف نماییم ولی درخصوص سایر مواد لبنی این اتفاق نیافتاده است.

 

خانم راهدار آمادگی اتاق بازرگانی شیراز را برای پیگیری این مساله اعلام کرد. ایشان افزودند: بحث طرح مجلس را حتما پیگیری خواهیم نمود و به منظور حصول نتیجه، جلسه­ای را با نمایندگان مجلس استان در این باره تشکیل خواهیم داد تا خیلی سریع به این موضوع رسیدگی شود.

 

نماینده انجمن صنفی صنایع غذایی استان فارس با اضافه کردن این مطلب که در تصمیم ­گیری طرح و لایحه هایی که در مجلس وارد می­شود افراد زیادی دخیل هستند افزود: پیشنهاد می­شود که ابتدا با انجمن لبنی کشور جلسه بگذاریم چراکه این مسئله از توان استان به تنهایی خارج است. ایشان در بخشی دیگر از سخنان خود به حرکت کشور به سمت مالیات ستانی اشاره کردند و افزودند: این حرکت قطعا دشوار خواهد بود و نیازمند یک کار کارشناسی و همه جانبه دقیق خواهد بود.

 

نماینده اداره بازرسی و نظارت سازمان معدن و تجارت درخصوص تعیین قیمت شیر گفتند: براساس دستورالعمل کمیته شیر ملی، کمیته­­ای با سرپرستی آموزش و پرورش برگزار می­شود و قیمت شیر را ستاد تنظیم بازار کشور مشخص می­کند.

 

نماینده اداره کل تامین اجتماعی استان فارس در این باره گفتند: قوانین تامین اجتماعی حتما باید در صحن مجلس مصوب شود و این نیاز به رایزنی نمایندگان دارد. ایشان همچنین شرایط استفاده از ماده 80 و 103 را توضیح دادند و گفتند از انجاکه مجوز مجوز کارخانجات از صنایع و معادن صادر می­شود آنها مشمول سهم کارفرما تاسقف 5 نفر نمی شوند.

 

فرهنگ سازی مصرف شیر

 

رئیس اتحادیه صنایع لبنی فارس با اشاره به اهمیت مصرف شیر در سلامت مردم افزودند: باید آگاهی کافی در این زمینه ایجاد شود و لازمه آن تبلیغات و معرفی محصولات استان در فروشگاههاست.  مشکل اصلی این است که درخصوص اهمیت مصرف شیر آنطور که باید و شاید تبلیغات صورت نمی­گیرد و باید کارگروهی برای افزایش مصرف لبنیات تشکیل شود.

 

شیر مدارس

 

رئیس اتحادیه صنایع لبنی فارس ضمن ابراز نگرانی از تهیه شیر مدارس از سایر استانها اذعان داشتند که امتیازبندی واحدها برای امکان توزیع شیر توسط آموزش و پرورش صورت می­گیرد و این واحد برخورداری از امتیاز 900 را برای واحدها ضروری دانسته است.

 

معاون اداره استاندار در این باره گفتند: آموزش و پرورش نیز بطور جدی خواستار تامین شیر مدارس از استان می­باشد اما به دلیل عدم همکاری برخی از کارخانه­داران متاسفانه آموزش و پرورش مجبور به تامین شیر مدارس از سایر استانها شده است.

 

ایشان در بخشی دیگر از سخنان خود گفتند: دانشگاه علوم پزشکی و اداره استاندادر دو متولی تعیین لیست کارخانه­ها هستند و برحسب عملکرد کارخانه­ها، کیفیت، رضایتمندی، ناوگان حمل و نقل، توان تولید و شرایط خود آموزش و پرورش این لیست تعیین می­شود.

 

صنایع لبنی سنتی

 

رئیس اتحادیه صنایع لبنی فارس در این باره گفتند: باتوجه به اینکه صنایع لبنی سنتی محدودیت هایی مثل مالیات ارزش افزوده ندارند و سایر هزینه­های آنها کمتر است محصولات را به قیمت ارزانتری در اختیار مردم قرار می­دهند درحالیکه این محصولات می­توانند تهدید جدی برای سلامت مصرف­کنندگان باشد. ایشان از مسولین بهداشت و دامداری تقاضا کردند که جلوی کارگاههای سنتی لبنی گرفته شود.

 

معاونت اداره کل استاندارد استان فارس قیمت تمام شده و قدرت خرید مردم را دو مشکل اصلی صنایع لبنی دانستند و گفتند به علت گسترش صنایع سنتی تولیدکنندگان قادر به فروش محصولات خود نیستند.

 

وی همچنین افزود: صنایع لبنی سنتی به اقتصاد کشور لطمه می­زند و تعادل عرضه و تقاضا را برهم می­زند. لذا ضروری است که با این کارگاههای سنتی بطور قاطعانه برخورد شود.

 

خانم راهدار در این خصوص اضافه کردند باید جلوی تولید محصولات سنتی و زیرپله ­ای گرفته شود و این در اختیار بهداشت محیط است. ایشان سازمان­دهی تولیدکننده های سنتی را خطر جدی برای تولیدکنندگان دانست و افزودند که لازم است اقدام جدی در این باره صورت بگیرد.

 

کاهش ایجاد اشتغال

 

ریاست کمیسیون فضای کسب و کار اتاق شیراز با اشاره به تشدید مشکل اشتغال افزودند: مشکل اشتغال یک تهدید امنیتی است و اگر مشکل اشتغال حل نشود مسلما مشکل امنیت خواهیم داشت.

 

در انتهای جلسه مقرر شد جلسه کمیسیون فضای کسب و کار در هفته آتی باحضور تولیدکنندگان و نمایندگان آموزش و پرورش صورت بگیرد و حضار به اجماع نظری در خصوص موارد مطروحه در جلسه دست یابند.

کسب2

 

پیشنهادات و مصوبات

 

پیشنهاد گردید درجهت افزایش مصرف محصولات لبنی و معرفی این محصولات کارگروهی تخصصی ایجاد گردد.

مقرر گردید تا موضوع شیر مدارس، تخصیص و سهم­بندی تولیدات کارخانجات لبنی در جلسه­ای تخصصی با حضور رئیس اتحادیه خوار و بار و لبنیات، بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی، اداره کل دامپزشکی استان، بسیج سازندگی و کمیته امداد، همچنین نمایندگان ارگان­های دولتی مرتبط مورخ سه شنبه 9 شهریور در اتاق بازرگانی شیراز برگزار گردد.

-         مقرر گردید تا اتحادیه صنایع لبنی استان موارد قانونی، مستندات و توجیه طرح معضلات موجود در این حوزه را طی نامه کتبی به اتاق بازرگانی شیراز ارائه نمایند تا طی بررسی کارشناسی در جلسات شورای گفتگو و ماده 76 در دستورکار قرار بگیرد.

 

-         مصوب شد نامه­ای به کمیته شیر کشور در آموزش و پرورش استان فارس جهت حضور نماینده بخش خصوصی استان ، در راستای حفظ منافع، شامل: اتاق بازرگانی شیراز، کانون کارفرمایی استان و انجمن صنفی صنایع غذایی و تبدیلی ارسال گردد.

 

-         مصوب شد تا رونوشت مکاتبات انجام شده در کمیته های پایش فضای کسب و کار اتاق بازرگانی به کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استانداری ارسال گردد.

 

-        مقرر شد طبق مذاکرات با آقای طلعتی و پیگیری­های انجام شده در کمیته دام کمیسیون کشاورزی اتاق درخصوص کارگاه­های پرتابل تولید لبنیات سنتی، بعد از جلسه با ارگان­های ذکر شده در بند 1 مصوبات، نامه به جهاد کشاورزی ارائه گردد.

 

نوشته شده در 1395/07/14
milk    به موجب دعوتنامه شماره 2175/95 مورخ 23/06/95 جلسه کمیسیون پایش فضای کسب و کار با حضور هیات مدیره اتحادیه صنایع لبنی، اداراه نظارت بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت ، سازمان بسیج سازندگی، کمیته امداد، اتحادیه خوار، بار و لبنیات اداره بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، جهاد کشاورزی، اداراه کل آموزش و پرورش استان،راس ساعت 10 صبح در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی شیراز برگزار...
نوشته شده در 1395/06/15
2016-09-05-08-47-45     جلسه پایش فضای کسب و کار اتاق بازرگانی و صنایع و معادن شیراز، باحضور هیات مدیره اتحادیه صنایع لبنی، اداراه نظارت بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره استاندارد، استانداری و شورای راهبردی کمیسیون فضای کسب و کار اتاق راس 2 شهریور95 در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی برگزار گردید.   افزایش مصرف سرانه شیر  رئیس اتحادیه صنایع لبنی فارس در این جلسه گفت: قیمت شیر نسبت به...
نوشته شده در 1395/06/15
2016-09-05-08-30-10    جلسه پایش فضای کسب و کار اتاق بازرگاني و صنايع و معادن شيراز ، با حضور هیات مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان عایق رطوبتی، رئیس اتحادیه صنف عایق استان، کارشناس بخش نظارت و بازرسی کالا سازمان صنعت معدن و نماینده اتاق اصناف استان، مورخ 19 مرداد در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی تشکيل شد. در ابتدای جلسه، خانم دکتر راهدار، ضمن تشکر از حضور مدعووین محترم از پیگیری مستمر انجمن صنفی عایق رطوبتی...
نوشته شده در 1395/06/15
bread  جلسه پایش فضای کسب و کار اتاق بازرگاني و صنايع و معادن شيراز ، با حضور هیات مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان نان صنعتی استان فارس  ، راس ساعت 12.30 در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی تشکيل شد. در این جلسه که با حضور ریاست اتاق، هیات مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان نان صنعتی، مدیریت اداره نظارت برمواد غذایی و معاونت بهداشت دانشکده پزشکی، مدیرکل تعزیرات،استانداری و ریاست اتاق اصناف استان فارس...
نوشته شده در 1395/03/30
waterproofing       جلسه کمیته پایش فضای کسب و کار اتاق بازرگاني و صنايع و معادن شيراز ، با حضور هیات مدیره انجمن های صنفی شرکت های عایق رطوبتی استان فارس، نماینده سازمان نظام مهندسی ساختمان، اعضای شورای اشتغال اداره کار، مدیر کل اداره تعزیرات حکومتی و سرپرست بخش فلزی و ساختمانی اداره کل استاندارد فارس 21 اردیبهشت 95 در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی برگزار گردید.   پیرو جلسه گذشته کمیته...
نوشته شده در 1395/03/30
environment       جلسه کمیته پایش فضای کسب و کار اتاق بازرگاني و صنايع و معادن شيراز ، با حضور هیات مدیره انجمن های صنفی شرکت های عایق رطوبتی استان فارس ، مورخ 7 اردیبهشت 95 در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی تشکيل شد. در ابتدای جلسه خانم دکتر راهدار، در رابطه با چارچوب برگزاری و اهداف کمیسیون پایش فضای کسب و کار، توضیحات ارائه نمودند. ایشان با تاکید بر مصوبه کارگروه اشتغال استان فارس در راستای...
نوشته شده در 1395/03/30
95     جلسه کمیته پایش فضای کسب و کار اتاق بازرگاني و صنايع و معادن شيراز ، با حضور هیات مدیره شورای نظام مهندسی کشاورزی استان فارس ، مورخ 23 فروردین 95  در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی تشکيل شد. در ابتدای جلسه خانم دکتر راهدار، در رابطه با چارچوب برگزاری و اهداف کمیسیون پایش فضای کسب و کار، توضیحات ارائه نمودند. ایشان با تاکید بر مصوبه کارگروه اشتغال استان فارس در راستای مسئولیت...
نوشته شده در 1395/07/14
inflation6جهت مطالعه فایل، اینجا را کلیک فرمایید.
نوشته شده در 1395/06/15
inflation95جهت مطالعه فایل، اینجا را کلیک نمایید.
نوشته شده در 1395/06/15
bankجهت مطالعه فایل، اینجا را کلیک نمایید.
نوشته شده در 1395/04/14
inflation3برای دریافت فابل اینجا را کلیک کنید.
نوشته شده در 1395/04/14
inflationبرای دریافت فایل اینجا را کلیک کنید.
نوشته شده در 1395/03/31
95برای دریافت فایل اینجا را کلیک کنید.